W ramach poprawy bezpieczeństwa na drogach powiatu grodziskiego policjanci prowadzą działania prewencyjno-kontrolne. W czasie takich działań sprawdzana jest miedzy innymi trzeźwość kierujących, przestrzeganie przez nich przepisów w zakresie właściwej prędkości jazdy oraz uwzględniania praw innych użytkowników dróg. Tylko podczas wczorajszej akcji funkcjonariusze skontrolowali trzeźwość 425 kierowców. Dwóch z nich odpowie za kierowanie samochodami po alkoholu, jeden jest podejrzewany o kierowanie pod wpływem środków odurzających. Podobne działania będą realizowane przez grodziskich policjantów regularnie.

Eliminowanie z ruchu nieodpowiedzialnych kierowców i wskazywanie im, że swoim zachowaniem powodują poważne zagrożenia na drogach, to stałe zadanie grodziskich policjantów. W ramach zapobiegania niebezpiecznym zdarzeniom drogowym funkcjonariusze regularnie prowadzą różnego rodzaju działania wobec użytkowników naszych dróg.

Wczoraj grodziscy policjanci ruchu drogowego i innych służb na powiatowych drogach przeprowadzili akcję pod kątem prawidłowego przewozu osób. W czasie działań policjanci skontrolowali trzeźwość 425 kierujących. Niestety wśród nich były również osoby, które nie powinny wsiąść za kierownicę. 54-letni kierowca volkswagena, jadący przed 21.00 ulicą Północną w Milanówku, miał w organizmie 1,7 promila alkoholu. W stanie po użyciu alkoholu był także 56-letni kierowca innego volkswagena, który podróżował ul. Szkolną w Grodzisku Maz. Policjanci czekają także na wyniki badania krwi zatrzymanego w Milanówku 23-letniego kierowcy seata, który prawdopodobnie jechał po zażyciu środków odurzających.

Wszyscy zatrzymani mężczyźni odpowiedzą za swoje nieodpowiedzialne zachowanie na drodze. Grodziscy policjanci w dalszym ciągu będą realizować podobne akcje. Kontrole trzeźwości kierujących będą prowadzone w różnych miejscach, funkcjonariusze będą wykorzystywać do tego celu urządzenia typu alkoblow, które pozwalają na szybką weryfikację wyników.

Polub nas na Facebook