6 nietrzeźwych w ciągu dwóch dni

Tylko w ciągu dwóch dni grodziscy policjanci zatrzymali na drogach powiatu 6 nietrzeźwych kierujących. Kierowca lanosa, oprócz promili za kierownicą, miał czynny zakaz prowadzenia pojazdów, a rowerzysta, chcąc uniknąć odpowiedzialności za kierowanie w stanie nietrzeźwości, próbował przekupić policjantów. Teraz wszyscy zatrzymani odpowiedzą za swoje czyny przed sądem.

Podczas służb w weekendy grodziscy policjanci szczególnie zwracają uwagę na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Często właśnie w dni wolne od pracy, kierujący zapominają o przepisach i zasadach bezpieczeństwa lub wsiadają za kierownicę po alkoholu. Zatrzymaniem aż 6 takich osób zakończyły się piątkowe i sobotnie kontrole na terenie miasta i gminy Grodzisk Maz.

W piątek policjanci przejeżdżający ul. Królewską zauważyli audi jadące zygzakiem. Natychmiast zatrzymali kierowcę do kontroli. Jeszcze przed badaniem stanu trzeźwości funkcjonariusze znali powód niebezpiecznego zachowania 49-latka na drodze. Alkomat wskazał prawie 2 promile alkoholu w organizmie mężczyzny. Robert W. wkrótce odpowie przed sądem za przestępstwo kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości.

Tego samego dnia około 17.00 w Kozerkach inny policyjny patrol zwrócił uwagę na kierowcę lanosa, który wyprzedzał inne pojazdy w obrębie skrzyżowania. Mężczyzna zatrzymany do kontroli twierdził, że nie ma przy sobie żadnych dokumentów, a podane przez niego dane okazały się nieprawdziwe. Podczas kontroli policjanci znaleźli dowód osobisty 32-latka. Szybko okazało się, że do maja mężczyzna ma zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo badanie stanu trzeźwości wykazało, że Daniel G. jest w stanie po użyciu alkoholu. Teraz odpowie za popełnione wykroczenie i złamanie sądowego zakazu.

W sobotę serię nietrzeźwych kierujących rozpoczął rowerzysta skontrolowany przez dzielnicowego po 9.00 w Adamowiźnie. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości 42-latka okazało się , że ma w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Za popełnione przestępstwo drogowe Jacek P. musi liczyć się z karą nawet roku pozbawienia wolności.

Odpowiedzialność za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości oraz próbę przekupienia policjantów poniesie także 21-latek kontrolowany przez policjantów na grodziskim deptaku. Funkcjonariusze szybko potwierdzili, że mężczyzna ma prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Daniel C. chciał zatuszować swój czyn, próbując wręczyć funkcjonariuszom pieniądze. Mężczyzna poniesie teraz karę za obydwa przestępstwa. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór.

Po 23.00 na ul. Traugutta w ręce dzielnicowych wpadł także nietrzeźwy kierowca fiata. Mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie. Policjanci ustalili także, że 28-latek jeździ bez dokumentów, a właścicielka auta nie ma ubezpieczenia OC, ani dowodu rejestracyjnego. Krzysztof K. za przestępstwo drogowe stanie przed sądem.

Pechowo zakończyła się także nocna podróż kierowcy opla. Około 1.00 policjanci patrolujący rejon miasta zauważyli przy ul. Spółdzielczej auto bez włączonych świateł. Podczas kontroli 26-latka funkcjonariusze wyczuli od niego zapach alkoholu. Badanie trzeźwości potwierdziło, że obywatel Ukrainy wsiadł za kierownicę w stanie po użyciu alkoholu. Zgodnie z decyzją sądu Wasyl S. za swój czyn zapłaci grzywnę i będzie miał zakaz prowadzenia pojazdów na pół roku.

Polub nas na Facebook