1200 osób ma znaleźć zatrudnienie w nowym centrum logistycznym, które uruchomi w A2 Warsaw Park firma Allegro.

Umowa obejmuje wynajem magazynu o powierzchni 36 500 m², z czego 35 100 m2 zostanie przeznaczone na obsługę zamówień, a niemal 2 800 m2 zajmą biura i przestrzeń wypoczynku pracowników. Docelowo łączna powierzchnia operacyjna z systemem wewnętrznych antresol wyniesie 65 300 m2. Centrum logistyczne przy zjeździe z autostrady A2 (Węzeł Grodzisk Maz.) wyposażone zostanie w szereg rozwiązań z zakresu automatyki, wdrożone zostaną też systemy przenośników i skanerów zapewniające wysoki standard obsługi oraz kontrolę towarów na każdym etapie.

Jak zapewnia firma, do końca 2022 roku zatrudnienie znajdzie w niej docelowo 1200 pracowników. Duże przestrzenie oraz zachowanie dystansu i środków bezpieczeństwa, w połączeniu z odpowiednim zarządzaniem zmianami pomiędzy zespołami, zapewnią pracownikom wysoki poziom bezpieczeństwa w trakcie ewentualnego przedłużania się pandemii COVID-19.

Allegro to jeden z liderów branży e-commerce w Polsce. Dość powiedzieć, że obecnie na tym popularnym portalu dostępne jest ponad 66 milionów ofert, których czas dostawy to 1-2 dni. W takim czasie dostarczanych jest prawie 80% zamówień.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: