Grodziscy policjanci zatrzymali 23-latka tuż po zgłoszeniu wymuszenia pieniędzy w jednym ze sklepów. Do realizacji swojego planu mężczyzna użył noża, którym zagroził ekspedientce. Oprócz niebezpiecznego narzędzia i zabranej sumy, policjanci zabezpieczyli przy napastniku także 2 porcje mefedronu. Paweł G. usłyszał zarzut rozboju z użyciem noża i posiadania środków odurzających. Decyzją sądu młody człowiek najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Grodziscy policjanci zostali wezwani do jednego ze sklepów, gdzie miało dojść do ataku na ekspedientkę. Skierowani na miejsce funkcjonariusze szybko ustalili, że chwilę wcześniej do placówki wszedł młody mężczyzna, który zażądał pieniędzy. Gdy usłyszał odmowę, zagroził ekspedientce użyciem noża. Po otrzymaniu niewielkiej sumy, napastnik uciekł.

Policjanci natychmiast ustalili jego rysopis i rozpoczęli poszukiwania w okolicy.  Po kilku minutach zauważyli podejrzanego, który na ich widok rzucił się do ucieczki. 23-latek szybko został zatrzymany. Funkcjonariusze zabezpieczyli przy nim rozkładany nóż i zabrane ze sklepu pieniądze oraz opakowanie z białym proszkiem, który po badaniu okazał się mefedronem.

Po zebraniu i analizie materiałów w sprawie, Paweł G. usłyszał zarzut dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz posiadania środków odurzających. Sąd zdecydował o zastosowaniu wobec niego tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Polub nas na Facebook