Areszt za znęcanie się nad konkubiną

2-miesięczny areszt tymczasowy zastosował sąd wobec Grzegorza G. Mężczyzna od kilku miesięcy zatruwał życie swojej konkubinie. Kilka dni wcześniej 42-latek został zobowiązany do realizowania policyjnego dozoru, powstrzymania się od spożywania alkoholu i miał zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej. Po kolejnej awanturze i zamknięciu kobiety w mieszkaniu, ponownie trafił do celi grodziskiej komendy. Policjanci potwierdzili, że mężczyzna nadal znęcał się psychicznie i fizycznie nad konkubiną i złożyli wniosek o jego aresztowanie. To przestępstwo zagrożone jest karą nawet 5 lat więzienia.

Dwa dni temu policyjny patrol został wezwany na jedną z posesji w Grodzisku Maz. Wzywająca funkcjonariuszy kobieta przekazała im informację, że konkubent po raz kolejny wszczął awanturę w domu i zamknął ją na klucz. Zawiadamiająca przedstawiła policjantom swoją sytuację, która mówiła o stosowaniu wobec niej przemocy psychicznej i fizycznej przez 42-latka. Policjanci szybko potwierdzili, że mężczyzna w tym miesiącu był już zatrzymywany za swoje agresywne zachowanie i miał przedstawiony zarzut znęcania się nad konkubiną. Kilka dni wcześniej prokurator wydał wobec niego postanowienie o zastosowaniu dozoru policyjnego, obowiązku powstrzymania się od spożywania alkoholu i zakazie zbliżania się do pokrzywdzonej. Mężczyzna ponownie został zatrzymany.

Podczas dalszych czynności policjanci zgromadzili materiały potwierdzające, że Grzegorz G., mimo wcześniejszego zastosowania środków zapobiegawczych, nadal znęcał się psychicznie i fizycznie nad konkubiną i złożyli wniosek o jego aresztowanie. Sąd przychylił się do opinii funkcjonariuszy oraz prokuratora i zastosował wobec zatrzymanego 2-miesięczny areszt tymczasowy. Przestępstwo znęcania się nad osobą najbliższą zagrożone jest karą nawet 5 lat więzienia.
Polub nas na Facebook