Areszt za znęcanie się nad rodziną

Grodziscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o stosowanie przemocy fizycznej i psychicznej wobec swoich bliskich. Przerwanie rodzinnego dramatu było możliwe dzięki informacji od pracowników szkoły. Zebrane materiały pozwoliły na przedstawienie 41-latkowi zarzutu znęcania się nad rodziną ze szczególnym okrucieństwem, które zagrożone jest karą nawet 10 lat więzienia. Decyzją sądu Dariusz A. najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Z jednej ze szkół grodziscy policjanci otrzymali informację o uczniach, wobec których prawdopodobnie stosowana była przemoc fizyczna w domu. Do dzieci, które przyszły do placówki z obrażeniami ciała została wezwana pomoc medyczna, natomiast policjanci pojechali do miejsca zamieszkania uczniów. W rozmowie z matką dzieci, funkcjonariusze potwierdzili, że obrażenia powstały na skutek agresywnego zachowania wobec nich jej konkubenta. Jak ustalili mundurowi kobieta z tego samego powodu także miała siniaki i rany na ciele. Policjanci natychmiast zatrzymali 41-latka podejrzanego o stosowanie przemocy wobec konkubiny i dwójki dzieci.

Zebrane w sprawie materiały pozwoliły na przedstawienie Dariuszowi A. zarzutu znęcania się nad rodziną ze szczególnym okrucieństwem. To przestępstwo zagrożone jest karą nawet 10 lat więzienia. Sąd przychylił się do wniosku policjantów i prokuratora i zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na najbliższe 3 miesiące.

Polub nas na Facebook