Grodzisk Mazowiecki przyłączył się do kampanii społecznej, której celem jest zwiększanie świadomości społecznej odnośnie zmian klimatu, przyczyn tych zmian, działań jakie można podjąć, aby im przeciwdziałać. W związku z tym zapraszamy już w najbliższą środę, 12 października w godz. 10-18 do skorzystania z mobilnego centrum edukacyjno-informacyjnego.

Głównym celem kampanii jest zwiększenie świadomości społecznej odnośnie zmian klimatu, przyczyn zachodzenia tych zmian, działań, jakie można podjąć, aby im przeciwdziałać oraz zachęcenie każdego z odbiorców kampanii do podejmowania kroków na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatu w codziennym życiu i otoczeniu: w domu, w pracy, w szkole, lokalnym środowisku.

Mobilne centrum informacyjno-edukacyjne znajduje się w specjalistycznie wyposażonym i przeznaczonym do tych zadań autobusie. Pomimo tego, iż wzrasta świadomość społeczna dotycząca zmian klimatu, brakuje wiedzy, iż każdy z nas przyczynia się do ich powstawania oraz może podjąć działania, aby im zapobiegać. Zadaniem mobilnego centrum jest docieranie z programem edukacyjnym bezpośrednio do mieszkańców gmin i podnoszenie świadomości ekologicznej w szerokich grupach społecznych (reprezentanci władz samorządowych, przedsiębiorcy, mieszkańcy gmin). Eksperci jeżdżący autobusem tworzą grupę doradczą, która oferuje nieodpłatną, niezależną i najbardziej aktualną wiedzę na tematy związane ze zmianami klimatu i efektywnością energetyczną.

W ramach realizacji projektu planowane jest przeprowadzenie kampanii edukacyjnej na terenie 200 gmin. Kampania dofinansowana jest ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a prowadzi ją Krajowa Agencja Poszanowania Energii S.A.

Szczegółowe informacje – na stronie kampanii www.autobusenergetyczny.pl

 

Na podstawie materiałów dostępnych na stronie organizatora

Polub nas na Facebook