W trosce o najmłodszych, którzy skończyli wakacje i rozpoczynają nowy rok szkolny, strażnicy miejscy z Grodziska Mazowieckiego prowadzą akcję ,,Bezpieczna Droga do Szkoły’’. Działania te mają poprawić bezpieczeństwo na naszych drogach, a doświadczenia lat ubiegłych pokazują, że takie akcje przynoszą zamierzone efekty.

Funkcjonariusze kontrolowali pod koniec wakacji stan szkolnej infrastruktury. Natomiast, gdy zabrzmiał pierwszy dzwonek ruszyli do szkół, by jak co roku uczyć najmłodszych o bezpieczeństwie nie tylko w drodze do szkoły, ale także w trakcie powrotów do domu.

W ramach pierwszego etapu strażnicy sprawdzali oznakowanie przejść dla pieszych, stan barierek, ogrodzeń oraz innych zabezpieczeń, przy szkołach i przedszkolach. Jeżeli stwierdzą jakiekolwiek uchybienia, informują o nich właściwe instytucje.

Początek września upłynie strażnikom pod znakiem promowania właściwych zachowań na drodze. Funkcjonariusze wezmą udział w spotkaniach edukacyjnych, by rozmawiać z uczniami o bezpieczeństwie.

Patrole będą pomagały przejść maluchom przez pasy na ruchliwych drogach. Niestety wielu kierowców nie zwalnia przed szkołami, nie zwraca uwagi na znaki informujące, że przez drogę samodzielnie mogą przechodzić dzieci. W czasie akcji strażnicy będą uczyć uczniów młodszych klas jak bezpiecznie pokonać ulicę.

W ramach lekcji profilaktyki funkcjonariusze przeprowadzą pogadanki o bezpieczeństwie, będą też realizowali programy edukacyjne „Bezpieczna droga do szkoły’’ oraz ,, Auto-chodzik’’. Zarówno dzieciom jak i ich rodzicom mundurowi zwrócą uwagę na zagrożenia, które mogą wynikać z kontaktów z osobami obcymi lub agresywnymi zwierzętami, nauczą, jak zachowywać się w ekstremalnych sytuacjach, np. w czasie burzy.

W dniu 04 września br. patrole Straży Miejskiej zawitały do szkoły podstawowej w Izdebnie Kościelnym, by drobnymi odblaskowymi upominkami umilić drogę do szkoły i pomagać dzieciom bezpiecznie przejść przez pasy. Wszystkie te

W dniu 05 września br. Strażnicy odwiedzili okolice Przedszkoli nr 4 im. Króla Maciusia Pierwszego, przy ul. Górnej, a także Przedszkola ,,Tuptusie’’, przy ul. Chełmońskiego, by drobnymi odblaskowymi upominkami umilić dzieciom drogę do przedszkola i pomagać najmłodszym bezpiecznie przejść przez pasy. Wszystkie te działania poprawiają bezpieczeństwo na Naszych drogach ucząc najmłodszych bezpiecznych zachowań. Doświadczenia lat ubiegłych pokazują, że takie akcje przynoszą zamierzone efekty. Dzieci aktywnie brały udział w akcji, a maskotka profilaktyczna Straży Miejskiej z Grodziska Mazowieckiego – Inspektor Panda swoją obecnością dodatkowo umilał najmłodszym wspólnie spędzony razem czas.

W dniu 06 września br. Funkcjonariusze odwiedzili Szkołę Podstawową nr.6 z Oddziałami Integracyjnymi w Grodzisku Mazowieckim, by odblaskowymi upominkami umilić dzieciom drogę do szkoły i pomagać przejść przez pasy. Wszystkie te działania poprawiają bezpieczeństwo na Naszych drogach ucząc najmłodszych bezpiecznych zachowań. Doświadczenia lat ubiegłych pokazują, że takie akcje przynoszą zamierzone efekty. Dzieci aktywnie brały udział w akcji, a maskotka profilaktyczna Straży Miejskiej z Grodziska Mazowieckiego – Inspektor Panda swoją obecnością dodatkowo umilał najmłodszym wspólnie spędzony razem czas.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Bezpieczna droga do szkoły