Bezpiecznie przez ulicę

W ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły” wczoraj odbyło się spotkanie profilaktyczne z najmłodszymi uczniami grodziskiej Szkoły Podstawowej Nr 1. Po rozmowie z dziećmi w sali, policjantka przeprowadziła zajęcia praktyczne na najbliższej ulicy. Mali uczniowie dwóch grup, ubrani w odblaskowe kamizelki, ćwiczyli prawidłowe przechodzenie przez jezdnię. Kierowcy i inni dorośli użytkownicy ul. 1 Maja bardzo pozytywnie reagowali na taką lekcję.
Od 1 września grodziscy policjanci realizują działania „Bezpieczna droga do szkoły”. Dzielnicowi opiekujący się danymi placówkami każdego ranka pomagają uczniom bezpiecznie dotrzeć na miejsce. Funkcjonariusze drogówki sprawdzają zachowania kierowców w pobliżu szkół. W placówkach odbywają się także spotkania profilaktyczne na temat bezpieczeństwa na drodze. Jedno z nich zostało przeprowadzone wczoraj z uczniami dwóch klas O z grodziskiej „1”.

Podczas rozmowy z dziećmi w sali, policjantka wyjaśniła na czym polega ostrożne zachowanie na drodze i dlaczego jest tak ważne dla najmłodszych. Wskazała główne zagrożenia dla pieszych i pasażerów pojazdów. Mali uczestnicy potwierdzali, że znają niebezpieczne sytuacje, które przytrafiły się w ich rodzinach. Zobowiązali się do przekazania informacji o zasadach bezpieczeństwa swoim najbliższym, a także do używania elementów odblaskowych.

Następnym elementem spotkania były praktyczne zajęcia na najbliższej ulicy. Lekcja okazała się nie tak łatwa, jak wydawało się dzieciom. Po teoretycznym przygotowaniu przez policjantkę, wszyscy uczniowie w kamizelkach odblaskowych przechodzili pod jej opieką przez jezdnię przy ul. 1 Maja. Kierowcy z wyrozumiałością zatrzymywali się przed przejściem, a inni dorośli uważnie przysłuchiwali się lekcji i chwalili pomysł. Mamy nadzieję, że przykład dzieci będzie dobrze działał także na dorosłych użytkowników dróg.
Polub nas na Facebook