Straż Miejska na zaproszenie Szkoły Podstawowej w Książenicach 23 czerwca przeprowadziła spotkanie dotyczące bezpiecznych wakacji dla ponad 360 dzieci z klas 1-3.

Podczas trzygodzinnej wizyty w Książenicach pracownicy Straży Miejskiej: starszy inspektor Anna Siedlecka oraz inspektorzy z ekopatrolu: Paweł Drozd i Robert Śnieg opowiadali i pokazywali w jaki sposób należy się zachowywać, aby uniknąć niebezpieczeństwa.

Rozmawialiśmy m.in. o tym, jak trzeba postępować podczas burz, właściwie poruszać się w ruchu drogowym, zwłaszcza na rowerach, co należy zrobić, gdy natkniemy się na bezpańskiego psa lub gdy zaczepi nas ktoś nieznajomy. Dzieci wykazywały się dużą wiedzą i zadawały mnóstwo pytań. Ogromne wrażenie zrobiła na nich symulacja z samochodem, który przez wtargnięcie pieszego na jezdnię był zmuszony nagle zahamować. Dopiero kiedy dzieci zobaczyły, że dla auta jadącego z prędkością 50 km/h droga hamowania wynosi aż 26 metrów, uświadomiły sobie jak duża to odległość – relacjonuje starszy inspektor Anna Siedlecka.

Dzieciom zademonstrowano wyposażenie, jakim dysponuje Straż Miejska i ekopatrol: chwytaki, rękawice, pałki, kajdanki. Dużą atrakcję stanowił radiowóz, szczególnie w momencie włączenia sygnalizacji świetlnej i dźwiękowej oraz podczas rozmowy z Komendantem Straży za pomocą radiostacji.

Chcemy rozmawiać z dziećmi, szczególnie z klas najmłodszych, aby obok policji, edukować je w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym i nie tylko. Nasze spotkania będziemy organizować na terenie grodziskich szkół z początkiem roku szkolnego, a w okresie wakacyjnym pojawimy się podczas akcji letnich – mówił Dariusz Zalesiński, Komendant Straży Miejskiej w Grodzisku.

 

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Bezpieczny start wakacji