W połowie zeszłego roku pisaliśmy o decyzji grodziskich radnych, by w Grodzisku powstało Centrum Seniora. Pomysł ten nabiera realnych kształtów, gdyż w ostatnich dniach podpisana został umowa na opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy tego obiektu oraz zagospodarowanie otoczenia.

– Jest to moim zdaniem jedna z najważniejszych inwestycji w tej kadencji – mówił nam radny Tomasz Suchożebrski. – Jest to odpowiedź na potrzeby nie tylko osób starszych, których w tej chwili mamy coraz więcej. To jest pomoc dla dzieci, które mają rodziców w wieku podeszłym i z wielu względów nie mogą lub nie umieją zająć się rodzicami. Brak jest takich miejsc, w których świadczona jest dzienna lub stała profesjonalna opieka nad seniorami. Bardzo się cieszę, że pierwsze z takich miejsc będzie we wschodniej części gminy. Tam są osiedla budowane ponad 40 lat temu i młodzi ludzie, którzy tam się sprowadzali nieuchronnie zbliżają się do wieku kiedy podstawowe codzienne czynności zaczynają sprawiać im kłopot. Wielu z nich potrzebuje pomocy. To naturalne zjawisko a my jako samorząd chcemy wyjść mu naprzeciw.

Projektowany budynek powstanie przy ul. 3 Maja. Zostanie połączony z istniejącym „domem Kossobudzkich”, dla którego w ramach zadania opracowany zostanie projekt przebudowy, umożliwiający adaptację budynku do funkcji administracyjnej domu seniora.

Centrum seniora będzie 4 kondygnacyjnym budynkiem przeznaczonym na pobyt stały dla ok. 50÷60 osób. Budynek ma swym stylem i układem wpasować się w istniejące otoczenie. W ramach zadania sporządzony zostanie również projekt zagospodarowania terenu, urządzenie terenów rekreacyjnych i zajęciowych na świeżym powietrzu oraz projekt oświetlenia zewnętrznego. Projekt będzie zawierał zagospodarowanie terenów zielonych wraz z nasadzeniami drzew i krzewów ze szczególnym uwzględnieniem zachowania (w przypadku takiej możliwości) istniejącego drzewostanu.

Wykonawca, Przedsiębiorstwo Projektowo Budowlane „Ekobud”, za kwotę 306 147,00 zł brutto ma w ciągu roku przygotować koncepcję i uzyskać wszystkie pozwolenia na realizację inwestycji.

 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: