Zaledwie kilka minut zajęło grodziskim policjantom odnalezienie i zatrzymanie mężczyzny podejrzanego o kradzież. Odzyskany portfel szybko wrócił do właściciela, a 21-latek, który go zabrał, trafił do policyjnej celi. Daniel B. przyznał się do dokonania tego przestępstwa. W ramach dobrowolnej kary młody mężczyzna będzie przez rok wykonywał prace społeczne. Popełniony przez niego czyn zagrożony jest nawet 5-letnim pozbawieniem wolności.

Około 21.00 grodziscy policjanci otrzymali zgłoszenie kradzieży portfela, której miał dokonać młody mężczyzna na jednej z ulic miasta. Na miejscu funkcjonariusze dowiedzieli się, że zgłaszający został poproszony przez przypadkowo spotkaną osobę o pożyczenie niewielkiej sumy pieniędzy, a gdy wyjął portfel, został mu on zabrany. Po szybkim ustaleniu   rysopisu sprawcy policjanci ruszyli na jego poszukiwanie. Na sąsiedniej ulicy zauważyli osobę podobną do opisanej przez pokrzywdzonego. Próba ucieczki nic nie dała i chwilę później 21-latek był w rękach mundurowych.

Podczas przeszukania policjanci znaleźli przy nim poszukiwany portfel z dokumentami zgłaszającego, a w kieszeni wyjęte z portfela banknoty. Odzyskane przedmioty szybko wróciły do właściciela, a podejrzany o ich kradzież trafił do celi grodziskiej komendy. Daniel B. usłyszał zarzut karny, do którego się przyznał. Młody mężczyzna dobrowolnie poddał się karze wykonywania prac społecznych przez rok. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Polub nas na Facebook