Grodziscy policjanci zatrzymali 35-latka, podejrzanego o kradzież. Mężczyzna wpadł, gdy przyjechał do właściciela z żądaniem pieniędzy w zamian za zwrot skradzionego wcześniej telefonu i portfela. Michał K. usłyszał zarzuty karne. Popełnione przez niego przestępstwa zagrożone są karą nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Grodziscy policjanci zostali wezwani na interwencję na jedną z posesji w baranowskiej gminie. Na miejscu zastali mężczyznę, który zgłosił kradzież telefonu i portfela z pieniędzmi. Jako sprawcę wskazał innego mężczyznę, który również był na posesji. Wzywający poinformował policjantów o tym, że wskazana osoba zażądała od niego pieniędzy za zwrot skradzionych przedmiotów.

Policjanci natychmiast sprawdzili przekazaną im informację. Przy 35-latku znaleźli pieniądze przekazane mu przez właściciela telefonu i portfela. Mężczyzna został zatrzymany. Czynności wykonane w sprawie przez policjantów pozwoliły na przedstawienie Michałowi K. zarzutu kradzieży i żądania korzyści majątkowej w  zamian za zwrot bezprawnie zabranych rzeczy. Te przestępstwa zagrożone są karą nawet 5 lat więzienia.

Polub nas na Facebook