Rodzinny Piknik z Zespołem „Mazowsze”, od kilku lat cyklicznie, odbywa się w Karolinie. To tradycyjne, coroczne spotkanie zapoczątkowane w 2017 roku cieszy się niesłabnącą popularnością wśród okolicznych mieszkańców oraz tych, którzy z bliska i daleka przyjeżdżają do siedziby naszego zespołu.

Tegoroczny Piknik rozpocznie się w sobotę 17 czerwca o godz. 12.00, a zakończy w niedzielny wieczór 18 czerwca. Z właściwą sobie klasą imprezę poprowadzi Krzysztof Ibisz. Będziemy mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć naszych artystów w repertuarze zespołu Varius Manx, a także usłyszeć jak z mazowszańskim repertuarem radzi sobie Kasia Stankiewicz.

Sobota i niedziela w Karolinie upłyną pod znakiem muzyki w jej różnych odsłonach. W trakcie całego Pikniku oprócz charakterystycznych ludowych rytmów usłyszymy również chór „Mazowsza” w rozrywkowym repertuarze piosenek dla całej rodziny, a muzycy orkiestry „Mazowsza” zaprezentują się w koncercie kameralnym. A to wszystko na kilku plenerowych scenach ustawionych w przestrzeni Parku Karolin. Nie zabraknie także gości, których zawsze witamy w „Mazowszu” z wielką radością. Zaprezentują się kapele ludowe z różnych regionów Polski, Orkiestra OSP Nadarzyn, Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Krasocin, zespoły regionalne: ZTL „Pruszkowiacy” i ZTL „Leszczyniacy”. Wyjątkową muzyką raczyć nas będzie Warszawskie Combo Taneczne.

Rodzinny Piknik z Zespołem „Mazowsze” to również moc atrakcji dla dzieci. Nasi edukatorzy z Centrum Folkloru Polskiego przygotują warsztaty z zaproszonymi twórcami ludowymi w specjalnie na tę okazję ustawionym namiocie warsztatowym. W przygotowanej Strefie Dziecka będzie można pobawić się na tzw. dmuchańcach, wziąć udział w warsztatach cyrkowych z Cyrkiem Mosaic i konkursach prowadzonych przez animatorów, obejrzeć teatrzyk dla dzieci „Złoty Dukat”. Będą balony, bańki mydlane, malowanie buzi oraz darmowe smak