Wreszcie się udało i grodziscy włodarze zrozumieli to, o czym pisaliśmy od dawna. W Grodzisku Mazowieckim zamontowane zostały czujniki zanieczyszczenia powietrza!

Jeszcze w październiku minionego roku, gdy pytaliśmy o dawno obiecane przez Burmistrza Grodziska Mazowieckiego czujniki zanieczyszczenia powietrza dowiedzieliśmy się, że:

...Od mieszania herbata nie staje się słodsza...

W odczuciu naszym i naszych czytelników, odpowiedź ta świadczyła o zupełnym niezrozumieniu problemu i przeznaczenia tych czujników. Pomiary te nie poprawią stanu zanieczyszczenia powietrza, ale są pewnym wskaźnikiem pozwalającym np. podjąć decyzję czy danego dnia wyjść z dziećmi z przedszkola czy szkoły na spacer, lub chociażby sprawdzić, o której godzinie zdrowo będzie pobiegać czy wyjść z psem na spacer.

Na szczęście władze gminy naszła od tego czasu refleksja i oto mamy zakupione 3 czujniki systemu LookO2. Dzięki  tym czujnikom można łatwo i szybko sprawdzić i określić poziom zanieczyszczenia powietrza. Odczyt przedstawia poziom zanieczyszczenia przez pyły o różnej średnicy PM1, PM2.5 a także PM10. Dzięki temu określany jest indeks jakości powietrza oraz informacje i zalecenia dotyczące bezpieczeństwa.

Mapa, na której można obserwować wyniki pomiarów dostępna jest pod adresem: https://looko2.com/heatmap.php

 

Polub nas na Facebook