3 września br. odbyła się kolejna edycja Danfoss Run – biegu charytatywnego organizowanego przez firmę Danfoss Poland, z którego zebrane fundusze przekazywane są na wybrane cele charytatywne.

Danfoss Run odbywa się co roku w pierwszą sobotę września równolegle w dwóch lokalizacjach firmy Danfoss Poland. To już 8. edycja biegu w Grodzisku Mazowieckim oraz 5. w Tuchomiu. Biorą w nim udział pracownicy Danfoss wraz z rodzinami. Każdy kilometr pokonany przez uczestnika to dodatkowe 70 zł na koncie funduszu charytatywnego. Suma pieniędzy uzbierana na podstawie ilości wybieganych przez pracowników kilometrów, jest przeznaczana na wybrane przez nich cele charytatywne.

W tym roku, w Grodzisku gościliśmy Burmistrza Grzegorza Benedykcińskiego oraz lokalny klub karate.

Wspólnie w Grodzisku i Tuchomiu udało się „wybiegać” 63 840 zł. W Tuchomiu zebrana kwota to 28 350 zł, a w Grodzisku - 35 490 zł. Łącznie w biegu wzięły udział 62 drużyny, 27
w Tuchomiu i 35 w Grodzisku, czyli 310 osób.

Przez ostatnich 8 lat firma Danfoss pomogła wielu potrzebującym dzieciom. Na przestrzeni wszystkich edycji w biegu wzięło udział łącznie 2 141 uczestników. Dzięki zaangażowaniu
i zacięciu sportowemu, firma przekazała potrzebującym dzieciom około 387 660 zł. Kosztowało to sporo wysiłku, bo aby uzbierać taką kwotę trzeba było przebiec 4 947 km.

Polub nas na Facebook