26 kwietnia 2016 r, podczas dwugodzinnej debaty społecznej mieszkańcy Grodziska Maz. mieli okazję podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Głosów uczestników z uwagą słuchali przede wszystkim policjanci grodziskiej komendy, a także władze powiatu i miasta. Wszystkie zgłaszane uwagi, postulaty i informacje na temat zagrożeń, należące do policyjnych zadań, zostały przyjęte przez Komendanta Powiatowego Policji do dalszej realizacji.

O 17.00 w sali kinowej Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim rozpoczęła się debata społeczna z mieszkańcami Grodziska Maz, dotycząca bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Panelistami spotkania oprócz Komendanta Powiatowego Policji w Grodzisku Maz.- mł. insp. Dariusza Lubańskiego byli również: starosta grodziski- Pan Marek Wieżbicki, zastępca burmistrza Grodziska Maz- Pan Tomasz Krupski oraz Komendant Straży Miejskiej w Grodzisku Maz.- Pan Jan Stachurski, a także Naczelnik Wydziału Komunikacji w Grodzisku Maz. Pani Teresa Berdyga i Naczelnik Wydziału Zarządzania Drogami Gminnymi Pan Leszek Szczepaniak, którzy odpowiadali na pytania mieszkańców.

Po omówieniu założeń debaty, Naczelnik Ruchu Drogowego przedstawił wszystkim zgromadzonym prezentację, dotyczącą stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie miasta i gminy Grodzisk Mazowiecki. Następnie głos został oddany uczestnikom spotkania, którzy dzielili się swoimi opiniami i sugestiami w kwestiach związanych z bezpieczeństwem. Poruszane tematy były bardzo zróżnicowane, dotyczyły one braku oznakowania przejść dla pieszych, nieprawidłowego parkowania, braku sygnalizacji świetlnej na przejeździe WKD Radońska, oraz zmiany organizacji ruchu w niektórych częściach miasta.

Po wysłuchaniu wszystkich głosów, uczestnikom debaty zostały zaprezentowane filmy prewencyjny dotyczące zdarzeń drogowych. Policjanci chcieli w ten sposób zwrócić uwagę na zagrożenia jakie występują w ruchu drogowym  i zaapelować do wszystkich o ostrożność.

Debatę podsumował Komendant Powiatowy Policji,  który podkreślił potrzebę dobrego kontaktu Policji ze społeczeństwem, a także zapewnił, że wszystkie uwagi zostaną szczegółowo przeanalizowane i przyjęte do dalszej realizacji, zgodnie z kompetencjami.

Wczorajsza debata społeczna pokazała wszystkim uczestnikom dziedziny, w których należy zwiększyć działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców Grodziska Maz. Takie właśnie cele stawiają sobie w codziennej służbie policjanci. Do realizacji wielu zadań potrzebne jest współdziałanie wielu służb, instytucji, a także indywidualnych osób, które chociażby poprzez informację o nowym zagrożeniu mogą przyczynić się do jego likwidacji. Na takie sygnały grodziscy policjanci oczekują nie tylko w dniu debaty. Można je przekazywać w każdym terminie za pośrednictwem dzielnicowych, poprzez indywidualne rozmowy w komendzie, e-mailowo, czy telefonicznie – nawet anonimowo.

Polub nas na Facebook