Defibrylator w grodziskim Urzędzie Miejskim

W Urzędzie Miejskim w Grodzisku Mazowieckim, na sali obsługi mieszkańca umieszczony został defibrylator AED, urządzenie ratujące ludzkie życie w przypadku nagłego zatrzymania akcji serca.

W budynku, do którego codziennie przychodzi wiele osób załatwiających swoje sprawy, takie urządzenie jest niezbędne. Miejmy nadzieję, że nigdy nie będzie potrzeby użycia defibrylatora, ale jeśli zdarzy się taka sytuacja to jesteśmy przygotowani.

Za pomocą poleceń głosowych i wizualnych potrafi przeprowadzić, nawet osobę bez przygotowania medycznego, przez procedurę bezpiecznej defibrylacji w zatrzymaniu krążenia. Wczesne użycie defibrylatora powoduje zwiększenie wskaźnika przeżyć, jeżeli defibrylację wykonano w ciągu 3 minut od chwili zatrzymania krążenia.

Szacuje się, że w Polsce z przyczyn związanych z nieprawidłowym działaniem serca umiera ponad 160 tys. osób rocznie. Większość to ofiary nagłego zatrzymania krążenia, często mylonego z zawałem. Nagłe zatrzymanie krążenia to stan, w którym serce przestaje pracować w prawidłowy sposób, a jego skutkiem może być niedotlenienie organizmu. Po upływie około czterech minut od ustania krążenia dochodzi do nieodwracalnych zmian w centralnym układzie nerwowym. Zatrzymanie krążenia może zdarzyć się każdemu bez względu na wiek, płeć, stan zdrowia, czy styl życia.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: