Jednego dnia grodziscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o stosowanie przemocy wobec najbliższych. 30-latek i 19-latek trafili do policyjnej celi po interwencjach w ich domach. Obaj agresorzy usłyszeli zarzuty karne znęcania się nad członkami rodziny. Wobec starszego z mężczyzn został zastosowany policyjny dozór, a młodszy trafił do aresztu.

W ostatnim czasie grodziscy policjanci byli dwukrotnie wzywani na interwencje domowe. W jednej z rodzin na terenie grodziskiej gminy doszło do awantury między małżonkami. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 30-latek od 6 lat zachowuje się agresywnie wobec żony, poniża i wyzywa kobietę, a także zdarza mu się użyć wobec niej siły fizycznej. Świadkiem takich zachowań było dziecko, które mężczyzna także kilka razy uderzył. Agresywny mężczyzna został zatrzymany.

Policjanci dostali też zgłoszenie awantury rodzinnej w innej miejscowości. Na miejscu dowiedzieli się, że 19-latek wszczął awanturę z matką, a gdy w jej obronie stanął młodszy syn został pobity przez agresora.  Dalsze czynności wykazały, że kobieta i rodzeństwo mężczyzny podobne zachowania znosili już od 2 lat. Tym razem poprosili o pomoc policjantów. Młody mężczyzna także trafił do policyjnej celi.

Zgromadzone przez policjantów materiały pozwoliły na przedstawienie obu mężczyznom zarzutów znęcania się fizycznego i psychicznego nad członkami ich rodzin. Wczoraj prokurator postanowił o zastosowaniu wobec 30-latka policyjnego dozoru, zakazu zbliżania się do żony i dziecka oraz nakazu opuszczenia lokalu mieszkalnego. Decyzją sądu 19-latek najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Polub nas na Facebook