Dozory za pobicie, groźby i znieważenie policjanta

Dziesięcioma zarzutami karnymi zakończyła się awantura na jednej z posesji w Grodzisku Maz. Policjanci zatrzymali 3 kobiety i mężczyznę, którzy brali aktywny udział w tym zdarzeniu. Zatrzymane osoby są podejrzane o udział w pobiciu, naruszenie narządów ciała i kierowanie gróźb karalnych wobec innych osób. 37-latka dodatkowo odpowie za znieważenie funkcjonariusza.

Około 19.30 grodziscy policjanci zostali wezwani na jedną z ulic miasta, gdzie miało dojść do pobicia. Na miejscu funkcjonariusze zastali 4 osoby z obrażeniami ciała, które opisały  im przebieg awantury i grupę napastników. Jeden z poszkodowanych mężczyzn po badaniu  trafił do szpitala. W trakcie penetracji terenu policjanci szybko zatrzymali wskazane im osoby. 

Po wykonaniu czynności procesowych 3 kobietom i mężczyźnie, podejrzanym o udział w pobiciu zostały przedstawione zarzuty karne. Natalia K. (19 lat), Katarzyna B.(37 lat) i Paweł M. (29 lat) odpowiedzą za udział w pobiciu i groźby karalne wobec innych uczestników zdarzenia, Elżbieta Ś.(20 lat) również usłyszała zarzut kierowania gróźb karalnych. Dodatkowo 37-latka będzie karana za znieważenie funkcjonariusza podczas wykonywania obowiązków służbowych. Policjanci wystąpili do prokuratury z wnioskami o zastosowanie wobec podejrzanych policyjnych dozorów.

Polub nas na Facebook