Droga wojewódzka 719

Wiele osób, które odwiedziły nasze stoisko na „Dniu Milanówka”, było zaniepokojone brakiem informacji na temat obwodnicy drogi 719. Korki bowiem coraz większe, czas na dojazd z naszych miast do pracy w Warszawie coraz dłuższy, a cisza która zapadła nic dobrego nie wróży.

Udało nam się uzyskać informację, że Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich zamieścił w Biuletynie Zamówień Publicznych w dniu 01.07.2009 r. ogłoszenie o przetargu na opracowanie Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego, a także informację o uzyskaniu w imieniu Zamawiającego - decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy nowego przebiegu drogi wojewódzkiej nr 719 na terenie gmin Milanówek i Grodzisk Mazowiecki, powiatu grodziskiego, województwa mazowieckiego.
W wyniku przetargu wybrano ofertę złożoną przez firmę : AGUA Y ESTRUCTURAS S.A. (Ayesa S.A.) z Sewilli, z ceną ofertową 697 840 zł. Była to oferta o najniższej cenie. Umowa pomiędzy MZDW a Ayesa S.A. została podpisana w dniu 7 sierpnia 2009 r.
Opracowanie winno być wykonane w ciągu 7 miesięcy od daty podpisania umowy, a więc do 7-go marca 2010 r. Jaki będzie dalszy ciąg tej sprawy i czy zmniejszą się nasze problemy komunikacyjne? Zobaczymy.

 

Polub nas na Facebook