W poniedziałek, 14 maja, w sali widowiskowej grodziskiego Centrum Kultury miał miejsce piękny koncert. Dzieci z przedszkoli i szkół powiatu grodziskiego śpiewały dla swojej ulubionej autorki książek i tekstów piosenek - Doroty Gellner. Śpiewały oczywiście piosenki z Jej tekstami.

Pani Dorota przyjechała z kompozytorem wielu melodii do Jej tekstów – Adamem Skorupką. Przywitała się z dziećmi wierszykiem „Gryzmoł”, po czym rozpoczął się koncert.  Wystąpiły w nim dzieci, które zdobyły pierwsze, drugie lub trzecie miejsce, we wcześniej rozstrzygniętej XV edycji konkursu „Sopranem i basem”. Wydarzenie rozpoczęła Kalinka z Przedszkola im. Króla Maciusia I piosenką „Kwiatki-bratki”. Potem śpiewały dzieci: z Integracyjnego Przedszkola „Zaczarowana Dorożka”, z  Niepublicznego Przedszkola „Tęczowe Ognisko”, z Przedszkola im. Krasnala Hałabały, a także ze szkół: Nr 1 w Grodzisku Maz, Szkoły Podstawowej w Jaktorowie i Szkoły im. Feryderyka Chopina w Książenicach. Koncert zakończył Igor z Przedszkola „Pszczółki Mai” piosenką „Ogórek Wąsaty”.

Były również 2 niespodzianki: pierwsza to piosenka z tekstem pani Doroty Gellner „Śnieżne ufolutki”, do której melodię skomponował specjalnie na tę okazję pan Krzysztof i druga, to wykonana przez panią Dorotę Gellner, wspólnie z dziećmi, piosenka „Piłka Oli”. Na zdjęciach zamieszczonych w Galerii będą mogli Państwo zobaczyć jak pani Dorota szybko nawiązuje kontakt z dziećmi i jak świetnie potrafi się z nimi bawić. A dzieci było bardzo dużo. Wszystkie miejsca i te w fotelach i te na schodach były zajęte.

Organizatorem tego niezwykłego spotkania z Dorotą Gellner i koncertu była: Biblioteka Publiczna w Grodzisku i pani Joanna Pietrzak, która prowadziła koncert. Biblioteka zadbała również o to, by każdy kto miał na to ochotę, mógł kupić książkę lub śpiewnik z tekstami piosenek pani Doroty Gellner i uzyskać jej wpis oraz wpis kompozytora pana Adama Skorupki.

Dorota Gellner polska poetka, prozaik, autorka książek dla dzieci, tekstów piosenek, słuchowisk radiowych, bajek muzycznych. Córka poetki Danuty Gellnerowej. Debiutowała w 1982. Napisała ponad sto książek i prawie dwieście tekstów piosenek dla dzieci. Utwory Doroty Gellner znajdują się w podręcznikach, przewodnikach metodycznych, antologiach, a książki na Liście Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej. Książka Wścibscy została wpisana na Listę Białych Kruków Internationale Jugendbibliothek w Monachium. Jest patronką 4 przedszkoli i 1 szkoły.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Dzieci uczciły jubileusz Doroty Gellner