Dzieci z Izdebna Kościelnego u grodziskich policjantów

Jak wyglądają policyjne mundury oraz radiowozy i motocykle, co robią policjanci ruchu drogowego, a także jak się zbiera ślady na miejscu przestępstwa, to tylko niektóre elementy dzisiejszej wizyty najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej z Izdebna Kościelnego w grodziskiej komendzie. Dzieci bardzo dobrze poradziły sobie z policyjnymi zagadkami i praktycznymi zadaniami. Z komendy wyszły nie tylko z wiedzą o pracy policjantów, ale także ze znajomością numerów alarmowych, zasad bezpiecznego zachowania na drodze, a także odblaskowymi naklejkami na bezpieczne piesze wycieczki.

Dziś grodziskich policjantów odwiedziły dwie grupy najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej z Izdebna Kościelnego . Policjanci przygotowali dla nich wiele ciekawych informacji i pokazów. Już przed stanowiskiem dyżurnego na dzieci czekała policjantka Kasia, a w sali herbowej w imieniu wszystkich grodziskich funkcjonariuszy przywitał je Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji i policyjny miś Grodziś. Nasi mali goście zobaczyli policjantów w różnych mundurach dostosowanych do wykonywanych zadań, miedzy innymi funkcjonariusza w umundurowaniu szturmowym. Wszyscy policjanci przypomnieli im numery alarmowe Policji i zapewnili o codziennej gotowości do pomocy w każdej trudnej sytuacji.

Następnie dzieci zapoznały się z pracą policjantów dbających o bezpieczeństwo na drogach, zapoznały się z używanymi podczas służby urządzeniami i uczyły się zasad poruszania się po drogach jako piesi i pasażerowie samochodów. Podczas krótkiego pokazu pracy technika kryminalistyki zobaczyły jak się zbiera ślady. Finałowym miejscem ich wizyty był plac policyjny, na którym dzieci mogły obejrzeć dostępne w tym czasie pojazdy funkcjonariuszy. Wszystkie chętnie siadały za kierownicę radiowozu i motocykla.

W czasie całego spotkania dzieci bezbłędnie rozwiązywały wiele zagadek dotyczących pracy policjantów i bezpieczeństwa w różnych sytuacjach. W nagrodę otrzymały odblaskowe naklejki, które mają im przypominać, jak ważne dla policjantów jest ich bezpieczeństwo w każdym miejscu.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Dzieci z Izdebna Kościelnego u grodziskich policjantów