W dniu 22.06.2021r. dyżurny Straży Miejskiej w Grodzisku Mazowieckim otrzymał kolejne zgłoszenie od bardzo zaniepokojonej kobiety, która w pośpiechu wychodząc z samochodu odruchowo zatrzasnęła drzwi pojazdu, w którym pozostały kluczyki, wraz z dwu letnim dzieckiem.

Patrol straży miejskiej udał się niezwłocznie na miejsce potwierdzając sytuację. Będący na miejscu strażnik natychmiast podjął czynności i szczęśliwie wydostał na zewnątrz dziecko z zamkniętego pojazdu. Na szczęście pomimo wysokich temperatur powietrza okazało się, że dziecko nie wymagało pilnej pomocy medycznej.

Apelujemy, aby wysiadając z samochodu, robić to bez pospiechu, szczególnie jeśli w samochodzie znajduje się dziecko. Szczególnie ważne jest to podczas panujących obecnie upałów. Przy upałach we wnętrzu pojazdu temperatura jest znacznie wyższa od tej na zewnątrz, co stwarza ogromne zagrożenie dla życia i zdrowia człowieka. Należy również pamiętać o niepozostawianiu zwierząt w aucie, gdyż jest to dla nich równie niebezpieczne jak dla ludzi.

Przypominamy, aby w takich sytuacjach, w szczególności podczas upalnych dni reagować natychmiast. Natomiast w sytuacji wymagającej podjęcia interwencji, udzielenia pomocy przez funkcjonariuszy, należy telefonować do Straży Miejskiej w Grodzisku Mazowieckim pod numer alarmowy 986 lub powiadamiać inne służby – nr alarmowy 112.

Polub nas na Facebook