Mały, duży, mięki, puchaty, kolorowy lub bury - chyba każdy miał swojego pluszowego misia, a w zeszły weekend przypadało jego święto. Z tej okazji Grodziskie Centrum Kultury przygotowało dla najmłodszych wiele atrakcji.

Światowy Dzień Pluszowego Misia został ustanowiony w 2002, w 100. rocznicę powstania tej doskonale znanej wszystkim zabawki. Od wielu lat mamy okazję uczestniczyć wraz z najmłodszymi mieszkańcami naszej okolicy w "obchodach" tego święta w Grodziskim Centrum Kultury.

W tym roku świętowanie rozpoczęło przedstawieniem "Jaś i Małgosia" według tekstu Jana Brzechwy, w wykonaniu dzieci ze świetlicy w grodziskich Łąkach. Adaptacji tekstu i reżyserii, z wielkim sukcesem, podjęła się Katarzyna Nowacka, która dodatkowo wraz z Elżbietą Wykrytowicz przygotowała dzieci do występu. Perfekcyjny występ i piękne kostiumy przyciągnęły uwagę zarówno najmłodszej jak i dorosłej widowni.

Po przedstawieniu dzieci wraz z opiekunami ochoczo ruszyły do foyer kina, gdzie rozpoczęły się warsztawy. Nie zabrakło tradycyjnego malownia buziek, oraz konkursów współorganizowanych przez szkołę języka angielskiego Teddie Eddie.

Na zakończenie na wszystkich czekała słodka niespodzianka - pyszny misiowy tort.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Dzień Misia Pluszowego