Takiego wydarzenia Grodzisk jeszcze nie widział. Wczoraj wystartował Festiwal Kultur Świata. Zainteresowanie zdecydowanie przekroczyło oczekiwania organizatorów, a samo widowisko przerosło najśmielsze oczekiwania widzów. Warto dodać, że do dopiero przygrywka, przed wielkim finałem w niedzielę!

Wczoraj wystąpili przed nami

Vallarta Azteca – zespół powstał w 2003 roku i uznawany jest za grupę reprezentującą esencję meksykańskiej tradycji. Reprezentowali Meksyk w najważniejszych międzynarodowych festiwalach folklorystycznych. Zespół ma szeroki repertuar tańców narodowych, reprezentujących różnorodność regionu, zachowując przy tym autentyczny i tradycyjny charakter.

oraz

Grupo Tongariki – składa się z młodych artystów, którzy z pełnym zaangażowaniem pracują na rzecz rozwoju grupy co najlepiej widać w trakcie ich występów. Podczas których możemy dostrzec dużą jakość muzyków i tancerzy oraz ich ogromne doświadczenie w dziedzinie folkloru. Ich twórczość ma na celu ocalenie folklorystycznego i kulturowego dziedzictwa Rapa Nui. Ich występy przedstawiają tańce przodków, historie i pieśni, które znajdują odzwierciedlenie w efektownym, dynamicznym i zabawnym show.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii, oraz na kolejne dni festiwalu!

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Festiwal rozpoczęty z przytupem!


To może Cię zainteresować: