Freestival Street Games 2017 w najbliższy weekend w Grodzisku

Już w najbliższy weekend Grodzisk będzie gościł międzynarodową czołówkę zawodników piłki ulicznej. Nie zabraknie wielu emocji sportowych jak i atrakcji towarzyszących Otwartym Mistrzostwom Świata piłki ulicznej Freestival Street Games 2017.

Jest to kontynuacja zawodów Freestival, które do tej pory przez 6 lat miały miejsce w Jarocinie i Żerkowie. Tegorocznym głównym organizatorem jest Damian Gawrych, sportowiec i prezes stowarzyszenia Street Games. - W zeszłym roku organizator stwierdził, że nie ma możliwości rozwijania Freestivalu w tej formule. Nie chciałem by Freestival przestał istnieć i zaproponowałem ówczesnemu organizatorowi, Wojciechowi Gałązce, organizację Freestivalu w Grodzisku – mówił Damian Gawrych.

Do tej pory Freestival był turniejem krajowym. W tym roku, dzięki wielu kontaktom Damiana Gawrycha, orgranizatora i jednocześnie Prezes Polskiej Federacji Piłki Ulicznej, zyskał nową międzynarodową rangę Mistrzostw Świata, na których rywalizować będzie ponad 100 zawodników z Polski i zagranicy.

Od 7 do 9 lipca rozegrane zostaną turnieje dyscyplin: Panna 1na1, Street 3na3, Freestyle Football. Dodatkowymi atrakcjami będą koncerty gwiazd, występy taneczne, zawody deskorolkowe, zabawa na Wake’u oraz Stand-up z udziałem najlepszych komików. Pula nagród to 10 000 zł.

- Zapraszam mieszkańców Grodziska i okolic – mówił Damian Gawrych - Chciałbym żeby zobaczyli bardzo techniczną stronę tricków piłkarskich. Towarzyszą nam inne atrakcje, taki jak festiwal kolorów, a w sobotę kolejne wydarzenie dodatkowe – Stand-up Night, gdzie wystąpi 3 komików. W niedzielę – dzień finałowy – od godziny 16 koncert JWP, a następnie rozgrywki finałowe i afterparty w Parku Skarbków i restauracji Piknik.

Zachęcamy wszystkich do udziału w Festivalu Street Games 2017 i liczymy na wiele niezapomnianych emocji:

 

Więcej informacji: freestival.pl

Polub nas na Facebook