Twoje OC dobiega końca, a może zamierzasz ubezpieczyć nowo zakupiony samochód? W takim razie sprawdź, jak i gdzie zrobić to w Grodzisku Mazowieckim w możliwie najkorzystniejszy sposób i na najlepszych warunkach.

Dlaczego OC powinno być jak najtańsze?

Zacznijmy od tego, dlaczego w ogóle podczas poszukiwania ofert OC warto kierować się wyłącznie ceną, a nie np. jakością czy profesjonalizmem obsługi? Jeśli chodzi o jakość, nie ma ona znaczenia, ponieważ zawsze pozostaje na identycznym poziomie. O co chodzi? Otóż niezależnie od ceny i marki towarzystwa polisa obowiązkowa dla każdego właściciela auta zarejestrowanego w naszym kraju musi być zawarta na jednakowych warunkach. To oznacza, że nawet jeśli zapłacisz za nią np. 5 razy więcej niż Twój sąsiad, i tak otrzymasz takie samo OC jak on.

A co z profesjonalizmem obsługi? Dlaczego bez znaczenia z Twojego punktu widzenia jako kierowcy kupującego ubezpieczenie pozostaje to, jak pracownicy towarzystwa traktują klientów? Wynika to z faktu, że w praktyce Ty osobiście nigdy nie skorzystasz z polisy – odszkodowanie z niej jest przeznaczone nie dla Ciebie, lecz dla innych uczestników ruchu czy osób postronnych, którym ewentualnie wyrządzisz obrażenia lub szkody podczas jazdy samochodem. Dzięki OC nie musisz płacić za to ze swojej kieszeni, jednak o odszkodowanie osobiście starają się Twoje ofiary.

Gdzie znaleźć najtańsze OC w Grodzisku Mazowieckim?

Skoro już wiemy, dlaczego wyłącznie cena powinna się liczyć podczas poszukiwania ubezpieczeń OC, możemy się zastanowić, gdzie i jak w Grodzisku Mazowieckim znaleźć najkorzystniejsze oferty.

W towarzystwie ubezpieczeniowym

Być może pierwszym pomysłem, który przychodzi Ci do głowy, są odwiedziny oddziału jednego z towarzystw ubezpieczeniowych działających na polskim rynku. To zresztą naturalny wybór, jednak czy słuszny? W żadnym razie – w praktyce to najgorsze z możliwych rozwiązań. Dlaczego? Ponieważ oznacza brak możliwości porównania innych ofert. Skoro decydujesz się na usługi jednego, konkretnego towarzystwa, zostaną Ci przedstawione wyłącznie jego propozycje i możesz mieć pewność, że będą zachwalane jako najlepsze. Tymczasem znalezienie najtańszego OC wymaga porównania maksymalnie dużej liczby polis pod względem ceny. Jak to zrobić? Oto dwie dostępne możliwości.

U agenta ubezpieczeniowego

Jednym ze skutecznych rozwiązań pozwalających na znalezienie najtańszej polisy spośród dużej liczby ofert jest skorzystanie z usług agenta ubezpieczeniowego. Ważne jest jednak to, żeby był on niezależnym specjalistą, a nie reprezentantem jakiegoś jednego, konkretnego towarzystwa. Tylko pod takim warunkiem można mieć pewność, że będzie działał w interesie Twoim, a nie firmy, która płaci mu wynagrodzenie. Jego zadaniem jest sprawdzenie cen OC dla Ciebie w wielu towarzystwach i na tej podstawie wskazanie, a następnie sprzedanie najtańszej oferty. Co ważne, agent bezpośrednio nie ma z tego żadnej prowizji – nie zależy mu na sprzedaży konkretnego produktu, lecz satysfakcji klienta z zakupu.

materiał zewnętrzny

Polub nas na Facebook