W sobotę 31 sierpnia mieszkańcy Grodziska i okolic pożegnali wakacje przy pięknej letniej pogodzie. Najmłodsi  korzystali z wielu niesamowitych atrakcji, a starsi uczestnicy bawili się w rytm muzyki IRY, Etna Kontrabande i Live Cover Band.

Od godziny 16.00 na scenie głównej trwał koncert dla dzieci, w którym najmłodsi słuchacze brali aktywny udział. Na parkingu, obok Centrum Kultury przy opowieściach profesjonalnego bajarza Michała Malinowskiego dzieci bawiły się nieskończoną ilością drewnianych klocków, zjeżdżały na dmuchanych zjeżdżalniach, malowały twarze i raczyły się słodyczami, goframi i przepysznymi ręcznie robionymi w Grodzisku lodami.

Po zakończeniu koncertu dla dzieci wystąpił zespół Live Cover Band, który przypomniał mieszkańcom klasyczne utwory muzyki rozrywkowej, wprawiając zwłaszcza starszą część widowni w pozytywny nastrój. Następnie na scenie wystąpił powstały w 1999 r. zespół Etna Kontrabande. W swojej twórczości reprezentuje mieszankę stylów muzycznych od reggae, ska po rock. W ich twórczości słychać także wiele motywów folkowych i bałkańskich. Ten bardzo energetyczny koncert rozgrzał zebraną gęstniejącą z każdą chwilą pod sceną publiczność. Po zmierzchu i krótkiej przemowie Burmistrza na scenie wystąpiła gwiazda wieczoru - zespół IRA. Zebrani, zarówno starsi jak i młodzi fani zespołu, bawili się w rytm nowszych, a także bardziej klasycznych utworów zespołu.

Tegoroczne zakończenie wakacji długo pamiętać będą wszyscy zebrani tego dnia pod Centrum Kultury w Grodzisku. Różnorodność pozwoliła każdemu znaleźć coś dla siebie, a koncerty przyciągnęły wielopokoleniową publiczność, która bawiła się do późnych godzin nocnych. Szkoda tylko, że wraz z pożegnaniem wakacji pożegnaliśmy ciepłą, letnią pogodę.

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Pożegnanie wakacji