W ostatnich dniach kolejne grupy dzieci uczyły się zasad bezpieczeństwa. Grodziscy policjanci odwiedzili ich w przedszkolach i przypominali jak zachowywać się w różnych miejscach, aby nie narażały się na niebezpieczeństwa. Razem z misiem Grodzisiem uczestnicy ćwiczyli prawidłowe zachowania na drodze oraz sposoby wzywania pomocy w sytuacjach zagrożenia.

Grodziscy policjanci kontynuują działania profilaktyczne skierowane do najmłodszych. W ostatnim czasie odwiedzili dzieci z Przedszkola Burczybas w Opypach i grodziskiego Przedszkola imienia Aniołów Stróżów.

Policyjny profilaktyk i towarzyszący mu Komisarz Grodziś przypominali zasady bezpiecznych zachowań w różnych miejscach i sytuacjach. Szczególnym tematem było bezpieczeństwo na drogach. Dzieci uczyły się jak być ostrożnym pasażerem pojazdów, pieszym i małym rowerzystą. Funkcjonariusze zachęcali je do używania elementów odblaskowych. Wśród ważnych informacji nie mogło zabraknąć przypomnienia numerów alarmowych i sposobów wzywania pomocy.

Na zakończenie spotkań dzieci miały możliwość obejrzenia z bliska policyjnego wyposażenia do służby i poznania codziennych zadań funkcjonariuszy. Wśród uczestników było wielu chętnych do wykonywania tego zawodu w przyszłości.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Grodziscy policjanci kontynuują przedszkolną profilaktykę