Praca grodziskich strażników miejskich z Eko-patrolu, to między innymi niesienie pomocy dzikim zwierzętom. W ostatnich dniach mogliśmy dowiedzieć się o brawurowych akcjach ratunkowych jeża, lisa i bobra.

W dniu 12 czerwca 2018r. Dyżurny Straży Miejskiej w Grodzisku Mazowieckim otrzymał dość nietypowe zgłoszenie dotyczące rannego Bobra. Gryzoń miał leżeć w rowie na ul. Radziejowickiej. Wysłany na miejsce Eko-patrol potwierdził zgłoszenie i wyciągnął z rowu rannego bobra, który następnie został przewieziony do lecznicy weterynaryjnej, gdzie został otoczony opieką medyczną.

W dniu 22 czerwca 2018r. dyżurny Straży Miejskiej w Grodzisku Mazowieckim otrzymał zgłoszenie dotyczące rannego lisa. Dzikie zwierzę miało leżeć na ulicy w Kłudnie Starym. Wysłany na miejsce Eko-patrol potwierdził zgłoszenie i odłowił rannego lisa, który następnie został przewieziony do lecznicy weterynaryjnej, gdzie został otoczony dalszą opieką medyczną.

W dniu 28 czerwca 2018 r. Dyżurny Straży Miejskiej w Grodzisku Mazowieckim otrzymał zgłoszenie dotyczące zaklinowanego jeża. Ssak miał utknąć między metalowymi barierkami w płocie prywatnej posesji na ul. Żwirki i Wigury w Grodzisku Mazowieckim. Wysłany na miejsce Eko-patrol potwierdził zgłoszenie. Następnie strażnicy miejscy na miejscu rozcięli metalowy pręt i uratowali lekko pobijanego, ale całego i zdrowego jeża, który został wypuszczony do lasu.

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Grodziscy strażnicy miejscy na pomoc zwierzętom!