Kilkuset mieszkańców Grodziska przyszło w niedzielę, o godz. 17.00, do Parku Skarbków by pożegnać pielgrzymów, którzy przebywali w Grodzisku w ramach Dni w Diecezjach. 200 osobowa grupa pielgrzymów z Hondurasu przebywała 5 dni, natomiast liczna grupa pielgrzymów z Indii i Pakistanu przybyła tylko na jeden dzień. Wzruszającą, artystyczną oprawę pożegnania zapewniła Magda Piskorczyk i towarzyszący jej zespół oraz afro-amerykańska formacja wokalna „Peter Mante's Gospel Project".

Koncert „ Magda Piskorczyk w Hołdzie Mahalii Jackson” poprzedziło krótkie wystąpienie burmistrza Grzegorza Benedykcińskiego. Burmistrz dziękował wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przyjęcia pielgrzymów, a przede wszystkim tym, którzy otworzyli dla gości swoje domy. W przerwie między koncertami, Biskup z Hondurasu w imieniu wszystkich pielgrzymów, dziękował za serdeczne przyjęcie burmistrzowi i rodzinom, które gościły pielgrzymów. Wszystkich zebranych Biskup zapewnił o swojej wdzięcznej pamięci i o modlitwie. „Będziemy modlili się za Polskę, ażeby nigdy nie zapomniała o swoich chrześcijańskich korzeniach„– mówił między innymi.

Program koncertu Magdy Piskorczyk,  zawierał zaaranżowane przez nią  pieśni, znane z repertuaru Królowej Gospel. "Come on Children, Let's Sing", "Lord, Search My Heart", "I'm Goin' to Live the Life I Sing About in My Song", "Keep Your Hand on the Plow" czy "Go Tell It on the Mountain". Żywiołowość wykonania przeplatająca się z głęboką refleksją oraz komunikatywność solistki – urzekły słuchaczy.

Po krótkiej przerwie rozpoczął się koncert grupy "Peter Mante's Gospel Project". Grupa  powstała w roku 2002 w Nadrenii w okolicach Düsseldorfu, a jej szefem jest pianista, dyrygent i aranżer Peter Mante. Podczas koncertu artyści zaprezentowali doskonałe przygotowanie muzyczne, ale także niesamowitą energię, którą niesie ze sobą ich muzyka. Ich energia udzieliła się słuchaczom, którzy śpiewali, tańczyli, tworzyli korowody i oczywiście nagradzali artystów gromkimi brawami. Próbujemy to pokazać w fotoreportażu zamieszczonym w Galerii.

Dwie ostatnie pieśni z artystami z grupy „Peter Mante’s Gospel Project” zaśpiewała Magda Piskorczyk z  towarzyszącym jej chórem gospel.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Grodzisk koncertowo żegnał pielgrzymów na ŚDM