Grodzisk ma nowego skarbnika

Piotr Leśniewski zastąpił od 1 kwietnia na tym stanowisku Andrzeja Muchę. Nowy skarbnik ukończył Szkołę Główną Handlową. Z wykształcenia jest ekonomistą, a w Urzędzie Miejskim w Grodzisku Mazowieckim pracuje od 15 lat. Obecnie pracował na stanowisku zastępcy Skarbnika i Naczelnika Wydziału Finansowego.

Jak poinformował na marcowej sesji burmistrz Grzegorz Benedykciński: - Pan Andrzej Mucha złożył do mnie podanie z prośbą o rozwiązanie umowy o pracę. Za podstawą były sprawy osobiste. Chciałem tylko powiedzieć, że jestem Panu Andrzejowi wdzięczny za 6 lat współpracy.

Pan Andrzej Mucha również dziękował za współpracę i na pamiątkę otrzymał album z obrazami Rubensa.

Zmiana na stanowisku skarbnika wywołała poruszenie wśród radnych opozycji. Radny Roman Ignasiuk zwrócił uwagę na brak opinii komisji do uchwał o odwołaniu i powołaniu nowego skarbnika.

- Nie wiem, czy jest choć jedna osoba, która uwierzyłaby w to, że pan Andrzej na własną prośbę rezygnuje z funkcji skarbnika – mówiła radna Alicja Pytlińska. - Jeżeli jest to konieczność losowa, to ja to rozumiem, ale z tego, co wiem, pan skarbnik pozostaje w urzędzie i tu są takie moje wątpliwości, że ze względów osobistych złożył rezygnację.

Nie pamiętam, kiedy ostatni raz na sesji radni wypowiadali się tak pozytywnie o byłym skarbniku, a przypominając sobie choćby wcześniejsze dyskusje na temat zaciągania kolejnych pożyczek i listy na temat zadłużenia gminy, można by wywnioskować, że jeszcze niedawno Ci sami radni mieli na temat jego działań i kompetencji zupełnie inne zdanie.

Redakcja Obiektywnej Gazety Internetowej życzy panu Piotrowi Leśniewskiemu sukcesów i rozsądku w gospodarowaniu gminnymi finansami.

Polub nas na Facebook