Zakład Gospodarki Komunalnej w poniedziałek, 18 kwietnia zakończył pierwszy etap nasadzeń w przestrzeni miejskiej. W wyniku tych prac, w Grodzisku Mazowieckim rozkwita obecnie 8 500 sztuk wiosennych roślin.

Na początku stycznia rozstrzygnęliśmy przetarg na blisko 20 000 sztuk roślin w kilkudziesięciu gatunkach do tegorocznych nasadzeń, które realizujemy w trzech etapach: wiosennym, letnim i jesiennym. Roślinność dostosowana jest do określonych pór roku pod względem chociażby wytrzymałości na wahania temperatur. Obecnie posadziliśmy m.in. bratki, forsycje, wrzośce, stokrotki i niezapominajki – mówi Andrzej Pleban, prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej.

Kwiaty znajdują się m.in. w ścisłym centrum miasta: na deptaku, przy placu Króla Zygmunta Starego, czy ul. Sienkiewicza. Jednak to nie wszystko. Jesienią zeszłego roku ZGK posadziło 30 tysięcy cebulek tulipanów, które właśnie rozkwitają. Można je zobaczyć m.in. przy ulicach: Warszawskiej, Leonida Teligi, alei Mokronoskich.

Kompozycje kwiatowe opierają się na wcześniejszych projektach sporządzonych przez architekta, które na bieżąco są udoskonalane przez ZGK, na podstawie m.in. podpowiedzi mieszkańców. Nasadzenia wieloletnie usytuowane m.in. w okolicach targowiska miejskiego, przy ulicach Królewskiej i Na Laski są stale pielęgnowane, a zmiany tegorocznych nasadzeń planowane są w połowie maja (nasadzenia letnie) i na przełomie września i października (nasadzenia jesienne).

Działania te mają na celu pozytywnie wpływać na estetykę przestrzeni miejskiej, urozmaicać lokalny krajobraz i cieszyć oczy naszych mieszkańców.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Grodzisk Mazowiecki rozkwita (zdjęcia)