Gmina Grodzisk Mazowiecki znalazła się na 4 miejscu w Polsce wśród najlepszych samorządów ostatniego dziesięciolecia 2005 - 2014 w rankingu Rzeczpospolitej. Grodzisk Mazowiecki jest jedynym samorządem z Mazowsza w kategorii Gmin Wiejsko- Miejskich i Miejskich. Gmina została też wysoko oceniona w dorocznym rankingu najlepszych samorządów gazety w 2014 roku.
 
W jubileuszowym zestawieniu Rankingu Dziesięciolecia wśród najlepszych samorządów znalazły się miasta i gminy, które w poprzednich rankingach gazety zajmowały wysokie miejsca. Gmina Grodzisk Mazowiecki w 2009 roku była na 1 miejscu w Rankingu Rzeczpospolitej w swojej kategorii, w 2010 na 3 miejscu, a w 2013 na 5. W sumie średnio przez lata gmina utrzymywała się w pierwszej dziesiątce najlepszych samorządów w kraju. Przed Grodziskiem Mazowieckim znalazły się: Dzierżoniów, Kołobrzeg, Kórnik, zaś Dobczyce podzieliły czwarte miejsce z Grodziskiem Mazowieckim. Wśród miast na prawach powiatu najwyżej znalazły się: Poznań, Trójmiasto i Wrocław; wśród gmin wiejskich: Świdnica, Zabierzów i Zielonki.

Kapituła konkursu postanowiła w ten sposób wskazać najlepiej zarządzane miasta i gminy w Polsce. A co roku są one wyróżniane za troskę o rozwój oraz podniesienie jakości życia mieszkańców, inwestycje i skuteczne wykorzystanie pieniędzy unijnych.

Prócz jubileuszowego konkursu 14 lipca br. zostali też uhonorowani samorządowcy zarządzający miastami i gminami, którzy uplasowali się w czołówce Rankingu Samorządów „Rzeczpospolitej” w 2014 roku. W tym zestawieniu Gmina Grodzisk Mazowiecki uplasowała się na 12 miejscu w kraju w swojej kategorii gmin wiejsko- miejskich. W kategorii miast na prawach powiatu na 1 miejscu znalazł się Gdańsk.

 
Polub nas na Facebook