Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 4 reprezentujący powiat grodziski w konkursie „Policjanci są wśród nas” wywalczyli III miejsce wśród 16 reprezentacji całego garnizonu. Chłopcy byli niezawodni w strzałach do bramki, bardzo dobrze zaliczyli też konkurencję na spostrzegawczość. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza, zdrowa rywalizacja z rówieśnikami i kontakt z policjantami zaowocują bezpiecznymi zachowaniami wszystkich uczestników.

Wczoraj na terenie Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Warszawie odbył się finał  konkursu „Policjanci są wśród nas”. Drużyny reprezentujące 16 komend rejonowych i powiatowych garnizonu stołecznego rywalizowały w konkurencjach, na które składał się test sprawności fizycznej oraz zadanie, w którym uczestnicy mieli odszukać i nazwać przedmioty potrzebne policjantowi do służby. Turniej oceniało jury składające się z przedstawicieli organizatorów, w tym Wydziału Prewencji Komendy Stołecznej Policji, Kuratorium Oświaty i Biura Edukacji m.st. Warszawy.

Po zaciętej rywalizacji drużyna ze SP Nr 4 w składzie: Daniel Siwek, Piotr Jastrzębski i Piotr Suski wywalczyła  bardzo dobre III miejsce. Mamy nadzieję, że uczniowie będą wśród swoich kolegów ekspertami z dziedziny bezpieczeństwa i zachęcą ich do udziału w innych policyjnych konkursach i działaniach.

„Policjanci są wśród nas” to konkurs adresowany do uczniów klas IV, V i VI szkół podstawowych, którego organizatorem jest Komenda Stołeczna Policji. Jego głównym celem jest kształtowanie postaw charakteryzujących się umiejętnością unikania zagrożeń i właściwego reagowania w sytuacji ich wystąpienia, promowanie czynnego wypoczynku jako alternatywy spędzania wolnego czasu oraz budowanie zaufania do przedstawicieli służb porządku publicznego.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Grodziska „4” na podium w konkursie „Policjanci są wśród nas”