Drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 4 wygrała powiatowy etap konkursu "Policjanci są wśród nas". Tak jak we wszystkich komendach garnizonu stołecznego punktualnie o godzinie 10.00, drużyny z 7 szkół podstawowych całego powiatu rozwiązywały test wiedzy o bezpieczeństwie i rywalizowały w dwóch konkurencjach sportowych. Wszyscy uczestnicy wykazali się praktycznymi wiadomościami i umiejętnościami, które na pewno przydadzą im się w różnych sytuacjach życiowych.

Wczoraj punktualnie o 10.00 w budynku Szkoły Podstawowej w Książenicach rozpoczął się powiatowy etap konkursu "Policjanci są wśród nas". Po powitaniu realizatorów konkursu i wszystkich uczestników przez dyrektora placówki, siedem trzyosobowych drużyn ze szkół podstawowych powiatu grodziskiego przystąpiło do rozwiązywania testu wiedzy o bezpieczeństwie. Zadania przygotowane przez policjantów Komendy Stołecznej służyły poszerzeniu wiedzy uczestników o prawidłowych zachowaniach w różnych życiowych sytuacjach. Po krótkim odpoczynku i słodkim poczęstunku uczestnicy rozpoczęli rywalizację w dwóch konkurencjach sportowych. Wszyscy świetnie poradzili sobie z biegiem i torem przeszkód.

Duża wiedza teoretyczna, a przede wszystkim umiejętności sportowe zdecydowały o zwycięstwie w całym konkursie uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Grodzisku Maz. Drużyna w składzie: Karol Siemiątkowski, Daniel Siwek i Piotr Jastrzembski, która zdobyła w sumie 62,5 punkty, będzie reprezentować powiat grodziski w wojewódzkim finale konkursu, który odbędzie się 8 czerwca w Warszawie.

Przed ogłoszeniem wyników, policyjny profilaktyk omówił z uczestnikami test wiedzy, aby wszyscy  poszerzyli swoje informacje o prawidłowe zasady bezpieczeństwa, które były w nim zawarte. Na zakończenie, oprócz gratulacji i dyplomów dla wszystkich drużyn, uczestnicy otrzymali upominki ufundowane przez grodziskie Biuro Oświaty. 

Podsumowaniem spotkania były zachęty do udziału w kolejnych edycjach konkursu i innych policyjnych działaniach profilaktycznych, a także zadanie stosowania poznanych zasad na co dzień i dzielenia się swoją wiedzą z innymi.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Grodziska „4” zwycięzcą konkursu „Policjanci są wśród nas”