Grodziska "Samopomoc Chłopska" sprawy ciąg dalszy

Od naszego artykułu „Grodziska  Samopomoc Chłopska – sprawa dla prokuratora „ minęło 15 miesięcy. Artykuł od dawna jest w archiwum, a cały czas  pojawiają się nowe komentarze. Okazuje się, że sprawa „żyje” i docierają do nas informacje o nowych faktach. 

 
Uprawomocnił się wyrok Sądu Apelacyjnego w Warszawie z dnia 28 kwietnia 2011 roku. Apelację od wyroku Sądu Okręgowego w Warszawie złożył jeden z członków Spółdzielni. Sąd Apelacyjny zmienił w całości zaskarżony wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie i stwierdził:
  1. uchwały nr 3 Nadzwyczajnego Zebrania Przedstawicieli Rejonowej Spółdzielni Rolniczo-Handlowej Samopomoc Chłopska w Grodzisku Mazowieckim z dnia 27 lipca 2007 r. o trybie wniesienia przedsiębiorstwa do spółki;nieważnoś
  2. nieważność uchwały nr 3 Zebrania Przedstawicieli Rejonowej Spółdzielni Rolniczo-Handlowej Samopomoc Chłopska w Grodzisku Mazowieckim w likwidacji z dnia 30 czerwca 2009 r. w sprawie wyrażenia zgody na zmianę umowy spółki z o.o. Futura – G.M. i podwyższenia jej kapitału skierowanego do członków Spółdzielni.
 
W uzasadnieniu wyroku czytamy między innymi:
Dopiero przeprowadzenie właściwej, określonej przepisami art.113 -129 prawa spółdzielczego procedury likwidacyjnej, w toku której spłacone zostaną długi spółdzielni, zwrócone wkłady i wypłacone członkom udziały, otwiera drogę do utworzenia na bazie pozostałego majątku spółdzielni spółki z o.o.

To wątek cywilny sprawy. Jest jeszcze wątek karny. Prokuratura Rejonowa w Grodzisku Mazowieckim zakończyła przesłuchiwanie świadków i czeka na opinie rzeczoznawców. Od tych opinii zależy, czy zostaną komukolwiek postawione zarzuty.
Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: