Bezpieczne korzystanie z internetu, oraz pilnowanie swoich danych osobowych i wizerunku staje się w ostatnim czasie coraz ważniejszym problemem. W miniony piątek, dzięki inicjatywie grodziskiej Straży Miejskiej, o podstawach bezpieczeństwa w internecie mogły się dowiedzieć dzieci z klas III, ze szkół z terenu gminy Grodzisk Mazowiecki. Dzieci obejrzały spektakl „Florka w sieci”, realizowany w ramach projektu „Teatr na Straży”, autorstwa strażników z Referatu Profilaktyki oraz Referatu ds. Promocji Straży Miejskiej w Warszawie.

Bezpośrednio przed rozpoczęciem tego niezwykłego spektaklu, strażnicy z Grodziska Mazowieckiego przygotowali „odblaskowy happening”, na zakończeniu którego wręczyli wszystkim dzieciom diodowe odblaski zapewniające lepszą widoczność, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, podczas drogi do szkoły i powrotu.

W spektaklu „Florka w sieci” na scenie wystąpili aktorzy – strażnicy warszawskiej Straży Miejskiej. W przystępny i bardzo atrakcyjny sposób, w krótkich scenkach, przedstawili młodym widzom potencjalne zagrożenia wiążące się z korzystaniem z internetu. Tłumaczyli również, jak można ustrzec się przed niebezpieczeństwami, oraz co robić, jeżeli dziecko stanie się już ofiarą cyberprzestępstwa. Poruszali też bardzo ważne zagadnienia związane z publikowaniem swojego wizerunku w sieci.

Młodzi widzowie bardzo aktywnie brali udział w samym przedstawieniu. Po każdej scence, strażniczki miejskie omawiały z dziećmi to co się przed chwilą wydarzyło i próbowały razem z widzami wypracować najlepsze rozwiązanie problemu.

Warto pogratulować Strażnikom Miejskim pomysłu i talentu aktorskiego, oraz niesamowitego kontaktu z młodzieżą. Dzięki tej inicjatywie grodziskie dzieci w przystępnej formie mogły poznać zagrożenia związane z internetem, a także metody, jak bezpiecznie i mądrze korzystać z sieci.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Grodziskie dzieci poznały ceber-niebezpieczeństwa