Gmina Grodzisk Mazowiecki ogłosiła właśnie przetarg na I etap modernizacji Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza przy ul. Bartniaka. Otwarcie ofert zaplanowano 23 marca br., a zakończenie prac budowlanych  – wraz z wyposażeniem – 31 sierpnia 2022 roku. To nie jedyna inwestycja oświatowa realizowana obecnie w Grodzisku.

W ramach prac "Jedynka" zostanie rozbudowana i nadbudowana od strony północno-zachodniej: na piętrze znajdą się dodatkowe sale lekcyjne, nowa klatka schodowa, dźwig umożliwiający dostęp dla osób niepełnosprawnych, a także łazienki. Modernizacja obejmie także m.in. szatnię, pokój nauczycielski, gabinet psychologa, gabinet pielęgniarski, wiatrołap i portiernię.

Bardzo się cieszę z wyczekiwanego przetargu. Szeroki zakres przebudowy obiektu, to przede wszystkim inwestycja w poprawę warunków nauki dla uczniów i nauczycieli. – mówi nam Tomasz Krupski, wiceburmistrz Grodziska odpowiedzialny za oświatę. – „Jedynka” powiększała się przez ostatnie lata, ponieważ placówka działa w środowisku silnie rozbudowującym się, w centrum miasta. Tym bardziej ten ruch był konieczny.

Obecnie w Grodzisku budowane jest również Centrum Aktywacji i Integracji Społecznej, w którym będą mogły odbywać się wydarzenia sportowe i kulturalne, a także zajęcia dydaktyczne i lekcje WF-u dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 6. Powierzchnia ok. 2000 m² pozwoli na stworzenie boisk do siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej oraz nożnej. Jak zapewnia magistrat, hala będzie profesjonalnym zapleczem dla klubów sportowych, a także pomoże w realizacji pasji dzieci i młodzieży. Zakończenie budowy tego obiektu planowane jest na połowę 2022 roku.

Mamy obecnie w toku jeszcze kilka inwestycji oświatowych. Oczywiście, chodzi tu między innymi o nową szkołę w Szczęsnem – mam nadzieję, że w przyszłym roku uda się ogłosić II etap. Również Szkoła Podstawowa nr 6 zyska nowe pomieszczenia w nowo budowanej hali widowiskowo-sportowej. Przed nami jest jeszcze budowa przedszkola ze żłobkiem przy ulicy Okrężnej – mówi burmistrz Krupski.

Placówka oświatowa w Szczęsnem docelowo będzie przeznaczona dla blisko 600 uczniów szkoły podstawowej i 200 dzieci z oddziału przedszkolnego. Na jej terenie powstanie boisko z nawierzchnią trawiastą, chodniki, drogi wewnętrzne, zjazdy, parkingi i plac apelowy. Na razie nic nie zapowiada, aby pandemia koronawirusa miała spowodować opóźnienie prac na placach budów wymienionych inwestycji.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Grodziskie inwestycje oświatowe


To może Cię zainteresować: