Kino znajdujące się w Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim po raz kolejny udowodniło, że nie ma sobie równych. Według statystyk jest liderem wśród kin jednosalowych w Polsce ze względu na liczbę widzów.

GUS po raz kolejny przygotował dane statystyczne dotyczące funkcjonowania kin w Polsce. Na tej podstawie portal Box Office’owy Zawrót Głowy opracował zestawienie najchętniej odwiedzanych kin w całym kraju. Wśród wyróżnionych jest również grodziskie kino, które okazało się być najlepsze wśród placówek, posiadających tylko jedną salę projekcyjną. To powtórzenie sukcesu z zeszłego roku, bo w rankingu za 2018 rok grodziskie kino również zajmowało pierwsze miejsce w swojej kategorii.

W statystykach uwzględniono m.in. liczbę widzów, seansów i dostępnych miejsc. I tak w ubiegłym roku placówkę odwiedzono 114 269 razy. To o blisko 9% więcej niż w 2018 roku. Natomiast 1 322 to liczba seansów, jakie się tu odbyły (z czego 27,5% były to produkcje polskie). To oznacza, że na mieszczącej 375 osób sali, średnio na jednym seansie było 86 osób.

W rankingu wyróżnionych małych kin, które są jedynymi takimi placówkami w danej miejscowości, Kino w Grodzisku znalazło się na 4. miejscu. Pod względem frekwencji placówkę wyprzedziły tylko kina w Skierniewicach, Ostrołęce i Łomży, które jednak posiadają dwie sale projekcyjne, a co za tym idzie wyświetlały więcej filmów. Natomiast zestawienie box office’u, w którym znalazło się 200 miejscowości z całej Polski, wskazuje że grodziskie kino uplasowało się na 85. miejscu. 

To tylko pokazuje, że widzowie, nie tylko z Grodziska Mazowieckiego, ale także i okolicznych miejscowości, doceniają pracę i zaangażowanie zespołu. To nie tylko wyjątkowa atmosfera, ale przede wszystkim dobór repertuaru, premierowe seanse w tym samym dniu, co premiery ogólnopolskie, a także repertuar tematyczny – Grodziski Klub Filmowy, Kino dla Seniora czy Kobiecy Wieczór Filmowy, sprawiają, że warto tu zajrzeć, jak tylko kino zostanie otwarte.

Polub nas na Facebook