W pierwszą niedzielę stycznia, po mszy św. o godz.18:00, kościół pod wezwaniem  Matki Bożej Nieustającej Pomocy przy ul. Piaskowej w Grodzisku Maz, wypełniony po brzegi wiernymi, rozbrzmiewał kolędami w wykonaniu dziesięciu grodziskich chórów.

„Grodziskie Kolędowani” ma już kilkuletnią tradycję. Tym razem znane i mniej znane kolędy usłyszeliśmy w wykonaniu: Grodziskiego Chóru Cantata, Chóru Szkoły Podstawowej w Książenicach, Chóru Szkoły Podstawowej nr 5, Chóru Viva La Musica, Chóru CANTABILE ze Szkoły Podstawowej nr 6, Chóru Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. T. Bairda, Chóru „Do Re Mi” Szkoły Podstawowej w Adamowiźnie, Chóru Kameralnego „Adoramus” Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Chóru Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Grodziskiego Chóru Bogorya.

Chóry, wykonywały po 2 kolędy. Wyjątek stanowił Chór CANTABILE, który wykonał jedną wzruszającą „Kolędę dla nieobecnych”. Usłyszeliśmy również kolędę w wykonaniu połączonych chórów „Do Re Mi” i „Adoramus”, zaś w finale zaśpiewaliśmy razem z wszystkimi chórami kolędę „Mędrcy Świata”.

Na zakończenie koncertu Burmistrz Grzegorz Benedykciński i Przewodnicząca Rady Miejskiej Joanna Wróblewska podziękowali wszystkim wykonawcom i proboszczowi parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Dziękując, Burmistrz podkreślił, że Grodzisk jest słynny między innymi dzięki chórom (grodziskie chóry zdobywają nagrody na festiwalach krajowych i zagranicznych – dopisek redakcji). Powiedział również, że często od gości przyjeżdżających do Grodziska słyszy - Tu są tacy mili ludzie. A jacy mają być, skoro w każdej rodzinie jest jakiś artysta – stwierdził.

Pozwolę sobie podzielić się z Państwem jedną osobistą refleksją. Ja, mieszkanka Milanówka, byłam zaskoczona rozśpiewaniem dzieci i młodzieży oraz ogromnym zaangażowaniem prowadzących szkolne chóry. Jestem pełna podziwu i trochę tego mieszkańcom Grodziska zazdroszczę.

Zapraszamy Państwa do obejrzenia Galerii, w której zamieściliśmy zdjęcia z koncertu. Nie znajdą Państwo jedynie zdjęcia z występu pierwszego chóru – Cantata. Jadąc z Milanówka nie przewidzieliśmy tak dużych problemów z parkowaniem. Udało nam się znaleźć wolne miejsce dopiero pod budynkiem przedszkola przy ul. Górnej.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Grodziskie Kolędowanie