Handlował podrobionymi perfumami

Za wprowadzanie do obrotu przedmiotów z podrobionymi znakami towarowymi odpowie obywatel Rumunii zatrzymany przez dzielnicowego z grodziskiej komendy. Mężczyzna na targowisku miejskim handlował perfumami różnych firm. W plecaku i samochodzie 21-latek miał około 100 opakowań podrobionych kosmetyków.
Dzielnicowy pełniący służbę na grodziskim targowisku miejskim zauważył mężczyznę, który zaczepiał kupujących i namawiał do zakupu przedmiotów trzymanych w ręku. Policjant postanowił sprawdzić oferowany do sprzedaży towar. Podczas kontroli okazało się, że obywatel Rumunii handluje perfumami z podrobionymi znakami towarowymi różnych marek.

W plecaku mężczyzny funkcjonariusz zabezpieczył ponad 40 sztuk tych przedmiotów. Do dalszej realizacji sprawy włączyli się także policjanci grodziskiego zespołu zwalczającego przestępczość gospodarczą. Funkcjonariusze szybko ustalili, że sprzedający przyjechał na targowisko samochodem. Podczas przeszukania auta zabezpieczyli kolejnych ponad 50 opakowań z perfumami.

21-latek usłyszał zarzut wprowadzania do obrotu przedmiotów z podrobionymi, zastrzeżonymi znakami towarowymi. Zgodnie z ustawą o prawie własności przemysłowej taki czyn zagrożony jest karą nawet 2 lat pozbawienia wolności.
 
Polub nas na Facebook