Podczas, gdy niektóre media i profile na FB skoncentrowały się, po ostatniej Sesji Rady Miejskiej w Grodzisku, na wysokości zarobków Burmistrza, my postaramy się naświetlić prawdziwy problem wówczas poruszony. Problem ten dotyczy wszystkich mieszkańców Grodziska, a chodzi o koszty odbioru śmieci.

Jak zaznaczył podczas sesji Rady Miejskiej burmistrz Grzegorz Benedykciński, w ogłoszonym przetargu wystartowała tylko JEDNA firma, która zaoferowała stawkę 4 RAZY WYŻSZĄ niż obecnie. Następnie ogłoszono przetarg na okres jedynie pół roku i efekt był podobny. Z informacji Burmistrza wynika, że w chwili obecnej udało się przedłużyć o miesiąc umowę z obecną firmą, za kwotę dwukrotnie wyższą. Niestety ciężko powiedzieć co będzie dalej.

Problem ten nie jest jedynie problemem Grodziska. Wynika on z zamknięcia największego w województwie Mazowieckim wysypiska w Mławie, jak i z zmian w zasadach segregacji odpadów i wzrostem stawek za odbiór śmieci niesegregowanych. O zmianach tych było wiadomo od 2017 roku, a o podwyżkach cen media ogólnopolskie informowały od początku 2018 roku. Mając te informacje na względzie,  zmienia się mocno optyka w ocenie ostatniego spotkania konwentu wójtów, burmistrzów i prezydentów miast w Grodzisku. Nie był to objaw roztropności i perspektywicznego myślenia o problemie, jak oceniali niektórzy, a gest rozpaczy  wobec sytuacji, która po raz kolejny zaskoczyła samorządowców na Mazowszu. Szkoda, że takie spotkanie zorganizowano dopiero w momencie, gdy mleko już się rozlało.

Na ostatniej sesji podniesione zostały też podatki i opłaty lokalne, oraz ustalono składy osobowe komisji. Więcej informacji zamieścimy na ten temat wkrótce. Tymczasem zachęcamy do obejrzenia relacji video.

Polub nas na Facebook