Grodzisk Mazowiecki to nieduże, ale bardzo prężnie rozwijające się miasto na Mazowszu. Mieszkasz tu lub planujesz przeprowadzkę? Pracy dla ciebie na pewno nie zabraknie!

Czy trudno jest znaleźć pracę w Grodzisku Mazowieckim?
Niskie bezrobocie i bardzo duża liczba ofert dla poszukujących zatrudnienia – tak w skrócie można scharakteryzować rynek pracy w Grodzisku Mazowieckim. Oferty pracy, dostępne między innymi na platformie GoWork.pl, skierowane są do osób w różnym wieku i z różnym doświadczeniem, poszukujących pracy stałej lub czasowej. Można śmiało założyć, że każdy, kto szuka pracy w Grodzisku Mazowieckim, na pewno ją znajdzie. Świadczy o tym choćby bardzo niskie bezrobocie. Jego stopa wynosi zaledwie 3,3% (dane za rok 2021) i jest niższa zarówno od średniej wojewódzkiej, jak i krajowej. Widać wyraźnie, że rynek pracy w Grodzisku Mazowieckim może nie jest duży, ale na pewno jest bardzo chłonny.

Ile można zarobić w Grodzisku Mazowieckim?
W 2021 roku średnie wynagrodzenie w Grodzisku Mazowieckim wynosiło blisko 6400 zł brutto i przekraczało tzw. średnią krajową. To dobry prognostyk dla osób pracujących w różnych branżach, zarówno tych opłacanych bardzo wysoko, jak i nieco gorzej. Zarobki w mieście są na dobrym poziomie.

Najwięcej oczywiście zarabiają członkowie zarządów firm i spółek. Tu pensje zawsze są wysokie, niezależnie od branży. Jeśli natomiast chodzi o poszczególne sektory gospodarki, to na dobre zarobki mogą liczyć finansiści, przedstawiciele branży IT oraz naukowo-technologicznej. Także w branży budowlanej zarobki są bliższe średniej krajowej niż najniższemu wynagrodzeniu.

Jak szukać pracy w Grodzisku Mazowieckim?
Akurat w tym mieście praca jest na wyciągnięcie ręki i można ją zdobyć przy minimum wysiłku. Najprostszym sposobem będzie skorzystanie z dobrodziejstwa internetu. Do dyspozycji są portale z ogłoszeniami, portale rekrutacyjne, media społecznościowe.
Warto też skorzystać z tradycyjnych źródeł informacji, a więc lokalnej prasy papierowej, osobistych znajomości i poleceń. O poszukiwaniach pracy powinna być poinformowana rodzina i znajomi.

Kto najszybciej znajdzie pracę w Grodzisku Mazowieckim?
Struktura bezrobocia z podziałem na płcie wskazuje, że większy problem ze znalezieniem pracy mają kobiety. Nie należy go jednak demonizować, bo bezrobocie w mieście ogólnie jest niskie, więc i kobiety znajdą oferty dla siebie. Najczęściej pracodawcy poszukują:

Budowlańców – fachowców w różnych dziedzinach, a więc zarówno murarzy, jak i tynkarzy, zbrojarzy, cieśli, stolarzy, instalatorów, dekarzy, blacharzy. Także operatorzy maszyn budowlanych są poszukiwani w Grodzisku Mazowieckim. Inwestorzy szukają także pracowników fizycznych ogólnobudowlanych do przyuczenia.

Nauczycieli – w szkolnictwie jest bardzo duży niedobór nauczycieli, zarówno w szkołach podstawowych, jak i średnich. Poszukiwani są nauczyciele przedmiotów ogólnokształcących, zawodowych i praktycznej nauki zawodu. Także nauczyciele przedszkola znajdą oferty dla siebie.

Sprzedawców – zabiegają o nich zwłaszcza markety i sklepy dyskontowe. Praca ma charakter zmianowy, można się zatrudnić na cały etat lub jego część.

Kosmetyczek i fryzjerów – to swego rodzaju ewenement, rzadko które miasto zgłasza takie braki, tym bardziej warto zamieszkać w Grodzisku Mazowieckim, jeśli ktoś jest przedstawicielem tego zawodu. Warto też myśleć o przebranżowieniu.

Księgowych i fakturzystów – rozwój miasta i powstawanie nowych firm to dużo pracy dla księgowych, w Grodzisku na pewno nie będą bezrobotni.

Pracowników fizycznych – oferta dla osób bez wykształcenia. Firmy oferują przyuczenie do zawodu.

materiał zewnętrzny

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: