Jechał bez pasów, a odpowie za narkotyki i łapówkę

23-latek jechał samochodem bez pasów. Podczas kontroli grodziscy policjanci znaleźli przy nim narkotyki. Mężczyzna próbował uniknąć zatrzymania za to przestępstwo, wręczając funkcjonariuszowi pieniądze. Teraz Karol K. odpowie za obydwa popełnione czyny. Prokurator zdecydował o objęciu go policyjnym dozorem.
Przed 13.00 policjanci zespołu wywiadowczego podjęli interwencję wobec kierującego skodą, który jechał ul. Nadarzyńską bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Podczas kontroli mężczyzna próbował coś schować w pojeździe. Funkcjonariusze szybko odnaleźli torebkę z amfetaminą.

Policjanci zabezpieczyli 1,75 grama narkotyków i poinformowali 23-latka o zatrzymaniu w związku z ich posiadaniem. Mężczyzna zaczął tłumaczyć funkcjonariuszom, że nie chce iść do więzienia i zapłaci im za zmianę decyzji o zatrzymaniu. Mimo pouczenia, że takie zachowanie jest kolejnym przestępstwem, kierowca położył 500 złotych na dokumentach funkcjonariusza. Karol K. usłyszał zarzuty posiadania środków odurzających i usiłowania udzielenia funkcjonariuszowi korzyści majątkowej. Decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem. Policjanci sprawdzają jeszcze czy 23-latek nie kierował pod wpływem narkotyków.
 
Polub nas na Facebook