Kadeci Bogorii najlepsi w kraju

W po zwycięstwie 3:2 nad zespołem ZKS Zielona Góra drużyna kadetów Bogorii została Drużynowym Mistrzem Polski.

W turnieju rozgrywanym w Kraśniku Michał Gawlas, Jacek Mitas, Krzysztof Stąporek i Mikołaj Giereło najpierw wygrali zmagania w swojej grupie, dzięki czemu awansowali z pierwszego miejsca do ćwierćfinału. W nim za rywali mieli UKS Gryf Gdów, to spotkanie również wygrali bardzo pewnie w stosunku 3:0.

Trudniejsze zadanie czekało na nich w półfinale, w którym kadeci Bogorii wygrali 3:1 z JKTS Jastrzębie-Zdrój. W wielkim finale adepci Akademii Bogorii rywalizowali ze wspomnianym zespołem z Zielonej Góry. Po dwóch grach był wynik 1:1, po zwycięstwie Michała Gawlasa nad Konradem Liskiem. Kluczowa okazała się gra deblowa, którą para deblowa Mitas/Gawlas wygrała 3:0 w setach. Następnie Michał uległ 2:3 Mateuszowi Zalewskiemu i w meczu zrobiło się 2:2. Decydującą grę jednak bardzo pewnie wygrał Jacek Mitas, co dało grodziskiej drużynie złoty medal. Szansę na medale cała czwórka będzie jeszcze miała w turnieju gry indywidualnej oraz deblowej.


fot.M. Zieliński

Świetne wieści docierają również z Krakowa do kibiców Akademii Bogorii. Na południu Polski srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorów osób niepełnosprawnych (do lat 23) wywalczył 15-letni Marcin Zieliński, który pokonał wielu starszych przeciwników. W swojej klasie wygrał najpierw zmagania grupowe, a potem 3:0 w setach pokonał swojego przeciwnika w półfinale. W grze o złoto uległ 0:3 w setach Igorowi Misztalowi, aktualnie grającemu w pierwszej lidze. Marcinowi składamy wielkie gratulacje.

 

Polub nas na Facebook