Kierowca nietrzeźwy, a pasażerka agresywna

Grodziscy policjanci zatrzymali dwie nietrzeźwe osoby podczas jednej interwencji. Kontrola trzeźwości kierowcy volvo wykazała ponad promil alkoholu w jego organizmie. Agresywnie zachowująca się pasażerka znieważyła i naruszyła nietykalność cielesną funkcjonariuszy. Ryszard D. i Barbara S. usłyszeli już zarzuty. O ich dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

15 października po 12.30 grodziscy policjanci patrolujący ulice w Odrano Woli zatrzymali do kontroli kierowcę volvo. Podczas badania stanu trzeźwości mężczyzny okazało się, że jest on pod wpływem alkoholu. Urządzenie wskazało ponad promil alkoholu w organizmie 38-latka. Jak zawsze w takiej sytuacji funkcjonariusze zatrzymali Ryszarda D., zabezpieczyli jego prawo jazdy i próbowali przekazać pojazd innej trzeźwej osobie.

Nie mogła nią być pasażerka siedząca w aucie, która podczas całej interwencji przeszkadzała funkcjonariuszom w czynnościach służbowych. Kobieta wyzywała policjantów, a nawet złapała jednego z nich za mundur i próbowała uderzyć. 38-latka nie reagowała też na żadne pouczenia funkcjonariuszy. Szybko okazało się, że ona także jest nietrzeźwa, a dodatkowo przyznała się, że wcześniej zażywała środki odurzające. Agresywna kobieta także została zatrzymana.

Po wytrzeźwieniu Ryszard D. usłyszał zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Barbara S. odpowie za znieważenie funkcjonariuszy i naruszenie nietykalności cielesnej jednego z nich. O karze dla obojga za popełnione przestępstwa zdecyduje sąd.

Polub nas na Facebook