Jak bezpiecznie podróżować samochodem, zachowywać się w szkole i poza nią, a także czego nie robić gdy jesteśmy sami w domu dowiedzieli się najmłodsi uczniowie grodziskiej „2”. W spotkaniach z dziećmi wzięła udział dwójka policjantów. Uczniowie chętnie odpowiadali na pytania policjantki i komisarza Grodzisia. Na zakończenie zajęć policyjny miś wszystkim uczestnikom wystawił bardzo dobre oceny ze znajomości zasad bezpieczeństwa i przybił piątki.
Spotkania policjantów z najmłodszymi uczniami grodziskiej Szkoły Podstawowej Nr 2 to już wieloletnia tradycja. Tym razem niespodzianką dla dzieci był udział w zajęciach także maskotki grodziskiej Policji- komisarza Grodzisia. Policyjny miś został bardzo dobrze przyjęty przez uczestników, którzy chcieli jak najlepiej odpowiedzieć na pytania o bezpieczne zachowania w różnych sytuacjach.

Policjanci przypomnieli między innymi zasady bezpiecznych podróży samochodem, prawidłowe zachowania wobec rówieśników w szkole i poza nią, a także zakazy dotyczące kontaktu dzieci z osobami obcymi. Po spotkaniu najmłodsi uczniowie wiedzą już dlaczego koniecznie trzeba zapinać pasy bezpieczeństwa podczas każdej podróży samochodem, nie można nikogo krzywdzić, a także dlaczego nie należy otwierać drzwi nieznanym osobom. Policjanci przekonywali ich także do noszenia elementów odblaskowych, które większość ma w swoich domach.

Na zakończenie spotkań policyjny miś wszystkim uczestnikom wystawił bardzo dobre oceny ze znajomości zasad bezpieczeństwa i przybił piątki. Uczniowie otrzymali także materiały do dalszej nauki, a także pancernika przypominającego o zapinaniu pasów.
 
Polub nas na Facebook