Komisarz Grodziś z wizytą u przedszkolaków

Grodziska dzielnicowa w towarzystwie policyjnego misia Grodzisia gościła dziś w Przedszkolu nr 5. Mundurowi uczyli dzieci prawidłowych zachowań na drodze, które sprawdzili podczas praktycznych ćwiczeń. Każde dziecko chętnie prezentowało swoje umiejętności przechodzenia przez jezdnię. Uczestnicy zajęć mieli też okazję zapoznać się z policyjnym wyposażeniem służbowym i dowiedzieć więcej o pracy funkcjonariuszy. Komisarz Grodziś skierował do dzieci prośby o ostrożne zachowanie, które z zapałem obiecały spełnić.

Dziś grodziska dzielnicowa razem z maskotką- misiem Grodzisiem odwiedzili dzieci w PrzedszkoluNr 5 przy ul. Zielony Rynek. W trakcie wspólnej zabawy z maluchami z wykorzystaniem policyjnego lizaka, czapki, kajdanek i kamizelek odblaskowych funkcjonariusze przypomnieli najważniejsze zasady bezpiecznego zachowania na drodze. Policjantka wyjaśniła im jak bezpiecznie podróżować samochodem, jak prawidłowo przejść na drugą stronę ulicy i jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe dla pieszego. Podczas rozmowy policyjny miś sprawdzał, czy wszyscy przestrzegają tych zasad i prosił dzieci o przypominanie o nich dorosłym.

Po teoretycznej lekcji na specjalnie przygotowanym przejściu dla pieszych każde dziecko ćwiczyło prawidłowe zachowanie na ulicy. Policjanci przypomnieli o rozglądaniu się przed każdym wejściem na jezdnię, zakazie zabawy przy ulicy, a przede wszystkim o posłuszeństwie dorosłym, z którymi dziecko podróżuje.

Na zakończenie spotkania, oprócz wspólnych zdjęć, dzieci miały możliwość przymierzyć i dotknąć policyjne przedmioty i zadać pytania swoim gościom. Nie obyło się też bez przybijania „piątki” z misiem i policyjnych życzeń „Wszystkiego Bezpiecznego” dla wszystkich dzieci.

 
Polub nas na Facebook